Європейська комісія з’ясовує, як вона може допомогти Україні у забезпеченні супутникового зв’язку. Це відбувається на фоні погроз позбавити країну доступу до мережі Starlink, пише Politico.
Зазначається, що космічні системи супутникового зв’язку є критично важливим інструментом для України. Проте залишається незрозумілим, чи продовжить мільярдер Ілон Маск надавати доступ до Starlink в умовах війни. Минулого року Україна заявила, що в країні працює близько 42 тисячі терміналів Starlink. Близько половини з них фінансуються Польщею.
Речник Єврокомісії Томас Реньє заявив, що Київ вже “висловив зацікавленість” у тому, як він може використовувати Govsatcom – об’єднану мережу існуючих національних урядових супутників ЄС – та IRIS², нова група супутників, яка має бути введена в експлуатацію лише в 2030-х роках.
“Комісія продовжуватиме свої контакти з Україною в цьому напрямку”, – зазначив Реньє.
Минулого тижня французький депутат Європарламенту від групи “Відродження” Крістоф Грюдлер у листі до виконавчої влади ЄС закликав терміново “оцінити всі можливі альтернативні супутникові рішення, які ЄС міг би запропонувати Україні” замість Starlink.
Іншими варіантами є використання потужностей супутників Eutelsat, Hispasat або SES, які вже знаходяться на геостаціонарній орбіті, або сузір’я OneWeb.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Штати не відмовляться від люксового літака Boeing 747−8, який…
Прострочені платіжки за житлово-комунальні послуги можуть спричинити великі неприємності. У якому випадку одного погашення боргу…
Національний банк України з 10 травня 2025 року посилив обмеження для карткових розрахунків фізичних осіб…
Законодавством встановлено терміни щодо притягнення ухилянтів до адміністративної відповідальності, однак якщо ТЦК подає громадянина у…
Експерт паливного ринку України і засновник логістичної групи компаній "Прайм" Дмитро Льоушкін застерігає водіїв від заправок на…
Обмін 100 доларів знову викликає увагу серед українців. У мережі згадують про видумані причини деяких…