В Міноборони так і не змогли втілити автоматичний обмін даними між ТЦК та реєстрами, в яких містяться дані стосовно встановлення особі інвалідності. Тож, якщо громадянину встановлено інвалідність, йому доведеться самостійно їхати до ТЦК і повідомляти про це. Якщо він не зробить це впродовж тижня протягом отримання висновку МСЕК щодо отримання інвалідності, його можуть оштрафувати на 17 тисяч гривень. Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.
Як приклад видання наводить судову справу № 308/12173/24, яку 13 серпня 2024 року розглянув Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області. Військовозобов’язаний не повідомив про отримання інвалідності до ТЦК, через що отримав штраф у розмірі 17 тисяч гривень.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення позивач надав пояснення про те, що “у зв`язку з захворюванням не мав фізичної можливості з`явитись протягом 7 днів”.
У постанові чоловіку поставлено за провину, що він “не повідомив в 7-денний строк органам, в яких перебуває на військовому обліку, відомості про те що 5 червня 2024 року МСЕК йому було встановлено 3 групу інвалідності”.
“Порушення виявили коли чоловік прибув до тимчасового мобілізаційного пункту Закарпатської області. Можливості отримання довідки МСЕК громадянина України шляхом запиту до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов`язаних та резервістів не було можливим у зв`язку з відсутністю такого пункту у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов`язаних та резервістів” — вказав ТЦК у постанові.
В складеному протоколі зазначається, що позивач до органів для призначення та виплати пенсії чи соціальних виплат не звертався, а тому з вказаних органів отримати інформацію про наявність у нього інвалідності ТЦК, як позивач, не мав можливості.
Відповідно до пункту 60 Порядку №1487 та ч. 7 ст. 38 Закону №2232-XII МСЕК зобов`язані повідомляти у 7-денний строк районним (міським) ТЦК інформацію про призовників, військовозобов`язаних та резервістів, яких визнано особами з інвалідністю, та про зміну групи інвалідності. Проте вказана норма не звільняє позивача виконати свій обов’язок — повідомити відповідний ТЦК про зміну своїх персональних даних, зокрема про стан здоров’я згідно з вищевказаних норм законодавства.
Суд притягнув чоловіка до адміністративної відповідальності, а постанову ТЦК визнав правомірною.
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…