Мільярдер Ілон Маск не зупиняє спроб приборкати OpenAI, компанії-розробника штучного інтелекту ChatGPT. Підприємець подав до суду на генерального директора ШІ Сема Альтмана та його компанію. Ілон Маск звинувачує їх у відмові від первинної місії — сприяти гуманітарному прогресу.
Про це пише Reuters. Маск заявив, що співзасновники OpenAI зверталися до нього з пропозицією створити неприбуткову організацію з відкритим кодом. Однак пізніше, за його словами, компанія здійснила зміни у стратегії, надаючи перевагу комерційним інтересам.
Нагадаємо, що Маск був одним із засновників OpenAI. Він відділився від компанії у 2018 році. За даними Reuters, розбіжності у баченні майбутнього між Ілоном Маском та поточним керівництвом OpenAI дійшли до такого рівня, що змусили мільярдера подати на колишніх колег до суду.
У позові йдеться, що OpenAI планувала залишити відкритим свій вихідний код, як це було передбачено. Проте після співпраці з Microsoft стартап закрив доступ і, як стверджується, “перетворився на де-факто дочірню компанію” гіганта.
Маск хоче, щоб OpenAI лишалася некомерційною організацією не лише на словах, а й на ділі, зберігаючи відкритий вихідний код платформи й роблячи її доступною для всіх охочих. В іншому випадку, він вважає за доцільне переслідувати Альтмана та компанію OpenAI загалом через суд за порушення первинних угод. Маск також заявив, що OpenAI утримувала відкритий доступ до інформації про розробку своєї останньої моделі штучного інтелекту, GPT-4.
Представники OpenAI, Microsoft і сам Маск поки не відреагували на запити на коментар.
Представники 28 країн світу збиралися в Британії для розробки спільної стратегії щодо викликів, які може створити широке впровадження штучного інтелекту. У саміті взяли участь делегати з усього світу, включаючи представників високих урядових посад та індустріальних лідерів, серед яких були віцепрезидент США Камала Харріс, заступник міністра науки та технологій Китаю Ву Чжаохуей, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, та Єврокомісар Урсула фон дер Ляйєн, а також мультимільярдер Ілон Маск та розробники ChatGPT Сем Олтман.
Маск висловив занепокоєння щодо можливості, що штучний інтелект може стати екзистенційною загрозою для людства, якщо не буде контрольований, навіть несвідомо виконуючи завдання, такі як збільшення зелених насаджень. Він також зауважив небезпеку використання штучного інтелекту екотерористами, які можуть запрограмувати його для небезпечних цілей, вважаючи, що людство шкодить планеті.
В результаті саміту було укладено “Блетчліську декларацію”, в якій країни-учасники зобов’язалися співпрацювати у визначенні ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом. Усі учасники погодилися на необхідність максимальної прозорості з боку приватних розробників ШІ. Також було домовлено про розробку показників оцінки, інструментів для перевірки безпеки та розвиток відповідних можливостей у державному секторі для наукових досліджень.
Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…
Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…
Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…
І знову в Україні розпочалися віялові вимкнення електроенергії. А це означає, що із приготуваннях їжі…
Дональд Трамп, який став переможцем на виборах у США, однозначно має певні "важелі, щоб вплинути на…
Домовитися з Путіним неможливо, тож президент Володимир Зеленський повинен мати план дій на випадок, якщо Україну примушуватимуть…