Футболісти двох команд, які б’ють вирішальні пенальті в кінці матчу, мають суттєво різні шанси залежно від того, хто починає перший. Для того, щоб виправити несправедливість, необхідно змінити правила гри в футбол. Про те, як вирівняти шанси на перемогу, наприклад, на Євро-2024, розповіло видання Bild.
Журналісти поспілкувались з керівником кафедри математичної статистики університету Штутгарта Крістіаном Гессе. Гессе пояснив, що науковці з Великої Британії проаналізували 1 000 серій пенальті. Вони намагались з’ясувати, чи є залежність між тим, яка команда першою б’є по воротах, і тією, яка першою забиває переможну кількість м’ячів. З’ясувалось, що у гравців, які б’ють перше пенальті, на 20% більша ймовірність перемогти, ніж у тих, хто б’є другим — тобто 60% проти 40%. При цьому черговість визначається підкиданням монетки — це несправедливо, ідеться у статті Bild.
“Немає іншого виду спорту, де просте підкидання монети спричиняє такий великий дисбаланс”, — впевнений Гессе.
Вчений навів приклад у шахах — грі, у якій також випадково визначається, хто буде грати білими фігурами. У шахах у “білих” всього лиш на 4% більше шансів. Він пояснив, що причина несправедливого дисбалансу — психологічний тиск на гравців другої команди, коли вони бачать, як кращий гравець першої у 75% забиває перший гол. З кожним наступним ударом тиск зростає і таким чином все далі погіршуються шанси.
Гессе запропонував змінити правила гри у футбол, щоб вирівняти шанси в обох команд. Його ідея полягає у використанні принципу “тай-брейку” у тенісі.
“Спочатку б’є команда A, потім команда B кидає двічі, потім A двічі й так далі”, — пояснив німецький науковець.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…