Жданов – на вихід: які блогери вже набридли українцям. Рейтинг найвпливовіших каналів

Українські блогери, що активно висвітлюють військову тематику, продовжують привертати до себе значну увагу, а подекуди й розчаровують. Видання «Слово і діло» опублікувало оновлений рейтинг найбільш впливових українських YouTube-каналів.

У ньому вперше з’явилися канали Яніни Соколової та Юрія Бутусова, тоді як із переліку вибули такі раніше популярні особистості, як Іван Яковина та Олег Жданов, який за минулий рік втратив частину довіри авдиторії.

Кому належить першість

Лідер рейтингу – Дмитро Гордон з каналом «В гостях у Гордона», що набрав до 4,24 млн підписників (+12,2%). Його інтерв’ю з політиками, експертами та селебрітіс стабільно збирають мільйонні перегляди, а сукупна кількість переглядів досягла 2,55 млрд. Незважаючи на значну критику за різкість і провокативний стиль, Гордон залишається найбільш впливовим блогером України.

На другому місці – Дмитро Комаров, автор каналу «Світ навиворіт» із 4,06 млн підписників. Його репортажі про маловідомі країни та небезпечні куточки світу приваблюють широку авдиторію, а кількість переглядів перевищила 1,22 млрд. Під час війни Комаров змістив акцент і тепер висвітлює також важливі українські теми.

Зростання популярності серед “воєнних” блогерів

Канал Володимира Золкіна, який спеціалізується на спілкуванні з російськими військовополоненими та їхніми родичами, продемонстрував значне зростання – на 21,3%, до 2,22 млн підписників. Його унікальна методика боротьби з дезінформацією привернула понад 1,26 млрд переглядів, що робить Золкіна одним із найдинамічніших блогерів у військовій тематиці.

Сергій Стерненко, який показує життєві реалії українців у війні, збільшив кількість підписників до 2 млн (+13,6%). Його сміливий стиль і висвітлення актуальних проблем здобули майже мільярд переглядів.

Серед постійних учасників рейтинг зберіг свої позиції також Олексій Арестович, колишній радник керівника ОПУ, з 1,83 млн підписників і 774 млн переглядів. Незважаючи на втрату офіційного статусу, його коментарі та прогнози залишаються популярними серед певної частини глядачів.

Кого залишили позаду

Цьогоріч помітно ослабли позиції таких блогерів, як Олег Жданов та Іван Яковина. Жданов, який раніше активно висвітлював військові теми, знизив частоту публікацій, що ймовірно позначилося на його популярності.

Хто може стати наступною зіркою

«Перспективними» каналами, які мають усі шанси потрапити до основного рейтингу в наступному році, є проєкти Тараса Березовця (980 тис. підписників), Дениса Казанського (888 тис.), Олени Курбанової (760 тис.), Віталія Портнікова (750 тис.), Марії Єфросініної (742 тис.) та Сергія Притули (652 тис.).

Водночас у всіх цих лідерів рейтингу спостерігається одна спільна тенденція – боротьба за нові формати та переосмислення контенту, який, на думку глядачів, починає втрачати актуальність. Тому український YouTube залишається простором для значної конкуренції та творчих експериментів, де блогери не лише інформують, а й стають голосом народу у воєнний час.

Романчук Микола

Recent Posts

Пів Ради пенсіонерів: краще присядьте – озвучено пенсії нардепів

В Україні народні депутати виходять на пенсію за тими самими правилами, що і всі українці.…

26 хв. ago

Додаткова мобілізація 160 тисяч українців: у НГУ розповіли про величезний дефіцит людей

Додаткова мобілізація в Україні 160 тисяч осіб необхідна, оскільки є "величезний дефіцит якісного особового складу". Таку думку висловив командир…

32 хв. ago

Зимові канікули можуть бути довшими: скільки школярі проведуть вдома

Школам в Україні дозволили самостійно планувати навчальний процес. Так, тривалість зимових канікул залежатиме від низки…

34 хв. ago

Зеленський назвав причину, яка змусить українських біженців повернутися додому

Західні лідери не проти залишити у своїх країнах працевлаштованих українських біженців, натомість із безробітними ситуація…

36 хв. ago

Без них Росія б не могла воювати: названі ТОП-5 країн-“спонсорів” Кремля

Росія у війні проти України має кількох потужних союзників, які відіграють не останню роль у…

38 хв. ago

Європейські столиці кишенькових злодіїв: де туристи стають легкою здобиччю для грабіжників

Туристи в Європі часто забувають про обережність, насолоджуючись видами Ейфелевої вежі чи атмосферою вузьких вулиць…

48 хв. ago