Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) отримали розширені повноваження для здійснення оповіщення громадян про мобілізацію.
Як повідомляє “Безоплатна правнича допомога”, ці заходи включають перевірку документів, вручення повісток і навіть можливість звертатися за підтримкою до поліції в разі відмови призовників від співпраці. Але деякі українці запитують: чи можуть працівники ТЦК забирати особисті речі, такі як мобільні телефони?
Відповідно до законодавства, працівники ТЦК мають право вручати повістки де завгодно — вдома, на роботі чи навіть на вулиці, — і фіксувати процес перевірки на фото або відео. Однак вилучати особисті речі, включно з телефонами, вони не мають права. При цьому, якщо призовник відмовляється від співпраці, представники ТЦК можуть звернутися до поліції, яка вже має право затримати особу на адміністративних підставах.
Ухилення від мобілізації може мати серйозні наслідки. За відмову надати документи або проходити перевірку призовнику загрожує штраф до 25,5 тисяч гривень. У гірших випадках, якщо відмову буде розцінено як навмисне ухилення від призову, це може обернутися кримінальною відповідальністю із загрозою ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…