Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) отримали розширені повноваження для здійснення оповіщення громадян про мобілізацію.
Як повідомляє “Безоплатна правнича допомога”, ці заходи включають перевірку документів, вручення повісток і навіть можливість звертатися за підтримкою до поліції в разі відмови призовників від співпраці. Але деякі українці запитують: чи можуть працівники ТЦК забирати особисті речі, такі як мобільні телефони?
Відповідно до законодавства, працівники ТЦК мають право вручати повістки де завгодно — вдома, на роботі чи навіть на вулиці, — і фіксувати процес перевірки на фото або відео. Однак вилучати особисті речі, включно з телефонами, вони не мають права. При цьому, якщо призовник відмовляється від співпраці, представники ТЦК можуть звернутися до поліції, яка вже має право затримати особу на адміністративних підставах.
Ухилення від мобілізації може мати серйозні наслідки. За відмову надати документи або проходити перевірку призовнику загрожує штраф до 25,5 тисяч гривень. У гірших випадках, якщо відмову буде розцінено як навмисне ухилення від призову, це може обернутися кримінальною відповідальністю із загрозою ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.
Фізичні вправи не тільки для того, щоб виглядати добре на пляжі чи піднімати вагу в…
В Україні воєнний стан та загальна мобілізація були введені з 24 лютого 2022 року. Днями їх вкотре…
Ціни на квартири у Києві зростають, і, здавалося б, війна мала б сповільнити цей ринок,…
Попит на кросовери в Україні досяг нових висот. За дев’ять місяців 2024 року українці придбали…
Зимові вечори створені для теплих напоїв, затишних пледів і, звісно, особливих парфумів, які зігрівають своїм…
У Запоріжжі трапилася історія, яка могла б здатися вигаданою, якби не була такою гірко реальною.…