Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) отримали розширені повноваження для здійснення оповіщення громадян про мобілізацію.
Як повідомляє “Безоплатна правнича допомога”, ці заходи включають перевірку документів, вручення повісток і навіть можливість звертатися за підтримкою до поліції в разі відмови призовників від співпраці. Але деякі українці запитують: чи можуть працівники ТЦК забирати особисті речі, такі як мобільні телефони?
Відповідно до законодавства, працівники ТЦК мають право вручати повістки де завгодно — вдома, на роботі чи навіть на вулиці, — і фіксувати процес перевірки на фото або відео. Однак вилучати особисті речі, включно з телефонами, вони не мають права. При цьому, якщо призовник відмовляється від співпраці, представники ТЦК можуть звернутися до поліції, яка вже має право затримати особу на адміністративних підставах.
Ухилення від мобілізації може мати серйозні наслідки. За відмову надати документи або проходити перевірку призовнику загрожує штраф до 25,5 тисяч гривень. У гірших випадках, якщо відмову буде розцінено як навмисне ухилення від призову, це може обернутися кримінальною відповідальністю із загрозою ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.
Нові пенсійні реалії з новим бюджетом: українські пенсіонери, які отримували так звану «чорнобильську» доплату, тепер…
Кремлівський актор і зірка популярних серіалів Анатолій Руденко отримав вирок за зберігання наркотиків у найпотаємнішому…
Перед повномасштабним вторгненням Росії у 2022 році західні союзники України, зокрема США, сприймали ситуацію доволі…
З 1 листопада Національний банк України (НБУ) розпочинає поетапне вилучення з обігу банкнот номіналом 50…
З 1 листопада в Україні стартує чергова хвиля мобілізації, що ставить за мету призвати 160…
Водіям у Києві та Дніпрі доведеться знизити швидкість з 1 листопада — саме тоді в…