Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) отримали розширені повноваження для здійснення оповіщення громадян про мобілізацію.
Як повідомляє “Безоплатна правнича допомога”, ці заходи включають перевірку документів, вручення повісток і навіть можливість звертатися за підтримкою до поліції в разі відмови призовників від співпраці. Але деякі українці запитують: чи можуть працівники ТЦК забирати особисті речі, такі як мобільні телефони?
Відповідно до законодавства, працівники ТЦК мають право вручати повістки де завгодно — вдома, на роботі чи навіть на вулиці, — і фіксувати процес перевірки на фото або відео. Однак вилучати особисті речі, включно з телефонами, вони не мають права. При цьому, якщо призовник відмовляється від співпраці, представники ТЦК можуть звернутися до поліції, яка вже має право затримати особу на адміністративних підставах.
Ухилення від мобілізації може мати серйозні наслідки. За відмову надати документи або проходити перевірку призовнику загрожує штраф до 25,5 тисяч гривень. У гірших випадках, якщо відмову буде розцінено як навмисне ухилення від призову, це може обернутися кримінальною відповідальністю із загрозою ув’язнення на строк від трьох до п’яти років.
ЗМІ повідомляють, що кілька російських нафтопереробних заводів перебувають на межі закриття. Якщо це станеться, то…
В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…
Цивілізований світ має зрозуміти одну річ: якщо зараз не повернути силу міжнародного права, то весь…
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…