Майже всі корупціонери – безкарні: 98% заплатили штрафи і гуляють

В Україні з початку війни ухвалили майже 7 тисяч вироків щодо корупціонерів, але покарали за ґратами лише 1,5% з них. Більшість порушників отримали лише штрафи, після чого продовжили звичне життя на волі.

Такі дані містить Єдиний реєстр осіб, причетних до корупції, що ведеться НАЗК, а їх додатково підтвердив ресурс «Опендатабот».

Згідно з даними, на які посилається НАЗК, з початку війни українські суди винесли 6877 вироків у справах корупції. Це дещо менше, ніж у довоєнний період, коли кількість справ була на рівні 7 тисяч на рік. Попри це, близько 98% обвинувачених відбулися штрафами, а до реального ув’язнення засудили лише 27 осіб.

Корупційна статистика та лідери серед областей

Найбільшу кількість вироків зафіксували у Львівській (172), Вінницькій (151) та Одеській (115) областях. Але ці цифри не свідчать про те, що саме там найбільше порушників – швидше, це ознака активної роботи судів у цих регіонах.

Топ-3 корупційних порушень у 2024 році виглядають так:

  1. Пропозиція чи надання хабара – 663 вироки, що становить 38% від загальної кількості справ. Проте це на третину менше порівняно з минулим роком.
  2. Несвоєчасне подання декларацій – 623 вироки, що є рекордом. Після трьох хвиль декларування у квітні 2024 року, НАЗК розпочало перевірки, що спричинило різке зростання кількості справ.
  3. Конфлікт інтересів – 281 вирок, хоча це вдвічі менше, ніж у 2023 році.

Чому корупціонери залишаються на волі

Через війну НАЗК майже два роки не мало можливості здійснювати повноцінні перевірки. Відновлення перевірок відбулося лише цього року, а через накопичені справи агентству довелося впровадити автоматичну перевірку декларацій, залишивши ручний розгляд для документів з найвищими ризиками.

Романчук Микола

Recent Posts

Український генерал розкрив масштаби дезертирства: до фронту доходить лише 10% мобілізованих

Ексзаступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України, відставний генерал Сергій Кривонос, відверто висловився про…

15 хв. ago

У ТЦК забрали телефон: чи можуть воєнкоми відбирати особисті речі

Представники територіальних центрів комплектування (ТЦК) отримали розширені повноваження для здійснення оповіщення громадян про мобілізацію. Як…

49 хв. ago

ШІ вбиває робочі місця: до 2027 року Європа втратить 83 мільйони робітників

Штучний інтелект наближає Європу до кардинальних змін на ринку праці. За прогнозами Всесвітнього економічного форуму,…

56 хв. ago

Кейт Міддлтон підтримала зірку Боллівуду в її боротьбі

Після оголошення про свій діагноз Кейт Міддлтон отримала зворушливий лист від відомої боллівудської актриси Маніші…

1 годину ago

Кулінарний виклик від Клопотенка: чи зможе він змінити думку Залужного про борщ

У світі кулінарії та благодійності несподівано спалахнув інтригуючий виклик. Колишній головнокомандувач Валерій Залужний і відомий…

1 годину ago

Перевірки на підприємствах: кому більше не дозволять бронювати працівників від мобілізації

Економічне бронювання від мобілізації в Україні опинилося під прицілом — масштабний аудит критично важливих підприємств…

1 годину ago