В Україні з початку війни ухвалили майже 7 тисяч вироків щодо корупціонерів, але покарали за ґратами лише 1,5% з них. Більшість порушників отримали лише штрафи, після чого продовжили звичне життя на волі.
Такі дані містить Єдиний реєстр осіб, причетних до корупції, що ведеться НАЗК, а їх додатково підтвердив ресурс «Опендатабот».
Згідно з даними, на які посилається НАЗК, з початку війни українські суди винесли 6877 вироків у справах корупції. Це дещо менше, ніж у довоєнний період, коли кількість справ була на рівні 7 тисяч на рік. Попри це, близько 98% обвинувачених відбулися штрафами, а до реального ув’язнення засудили лише 27 осіб.
Корупційна статистика та лідери серед областей
Найбільшу кількість вироків зафіксували у Львівській (172), Вінницькій (151) та Одеській (115) областях. Але ці цифри не свідчать про те, що саме там найбільше порушників – швидше, це ознака активної роботи судів у цих регіонах.
Топ-3 корупційних порушень у 2024 році виглядають так:
Чому корупціонери залишаються на волі
Через війну НАЗК майже два роки не мало можливості здійснювати повноцінні перевірки. Відновлення перевірок відбулося лише цього року, а через накопичені справи агентству довелося впровадити автоматичну перевірку декларацій, залишивши ручний розгляд для документів з найвищими ризиками.
Представники демократичних кіл вже почали шукати винних у разі, якщо кандидатка на пост президента США Камала Гарріс програє…
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Захід змінив позицію щодо війни в Україні та готовий…
У п’ятницю, 1 листопада, Україна опиниться під впливом значного потепління — температура в деяких регіонах…
Соцмережі наповнили повідомлення українців про крадіжки грошей із їхніх карток у "Приватбанку". Кошти зникають як…
Знімати працівників ТЦК на відео та викладати їх у соцмережі – не найкраща ідея, оскільки…
У четвер, 31 жовтня, президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №12039 про угоди зі слідством у…