Дедалі більше українців готові до переговорів із РФ, міжнародний тиск посилюється, – NYT

Більшість українців, як і раніше, виступають проти передачі будь-якої території Росії. Але опитування громадської думки і нещодавні заяви лідерів країни вказують на відчутний зсув у бік мирних переговорів – від принципу “жодної угоди ніколи” до принципу “можливо, в якийсь момент буде досягнуто компромісу”, пише The New York Times.

“Дедалі більше розчарованих українців, судячи з усього, відкриваються ідеї миру шляхом переговорів, навіть попри те, що вони, як і раніше, неясно розуміють, що це означає”, – ідеться в статті.

Зазначається, що опитування в середині липня показало, що близько 44% українців виступають за початок офіційних переговорів з Росією, трохи згодом результати іншого опитування засвідчили, що майже третина українців погодилася б поступитися частиною території Росії, щоб покласти край війні, і це більше, ніж утричі більше, ніж роком раніше. Водночас 55% учасників цього опитування виступили проти будь-яких територіальних поступок.

“На півдні, в одному з регіонів, які найбільше постраждали від війни, зміна ставлення за останній рік була вражаючою. Більше половини респондентів заявили, що або підтримують поступку якоюсь територією, або не зовсім упевнені. Лише 46% заявили, що виступають проти будь-яких поступок. Рік тому 86% жителів цього регіону (включно з Дніпром, Запоріжжям, Миколаєвом, Херсоном та Одесою) заявили, що виступають проти передання будь-якої території Росії”, – пише видання.

За словами виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Антона Грушецького, головна причина – невиправдані очікування минулого року, надії багатьох українців впали, особливо через затримку військової допомоги США.

У статті вказується, що міжнародний тиск на Україну і Росію посилюється, щоб вони дійшли якоїсь угоди, хоча експерти сходяться на думці, що жодна зі сторін до цього не готова, і бар’єри на шляху будь-якого врегулювання величезні.

Видання нагадало, що в червні Путін заявив, що віддасть наказ про припинення вогню і вступить у переговори з Україною тільки в тому разі, якщо Київ піде з регіонів, на які претендує Москва, але які ще не повністю контролює, і відмовиться від прагнення вступити в НАТО. Але в останні тижні Кремль також дав зрозуміти, що може вступити в переговори, навіть якщо Київ не виконає червневі вимоги Путіна. Проте багато західних чиновників і аналітиків задаються питанням, чи готовий Путін насправді вести переговори про що-небудь інше, крім мирної угоди на його умовах.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стратегічний союз: Росія та КНДР домовилися про взаємну оборону

Президент Росії Володимир Путін підписав указ, що ратифікує договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю,…

4 години ago

Заправляти, чи ні? Стилістка показала українкам, як “вписати” в образ різні светри

Для українок, які уважно стежать за своїм зовнішнім виглядом, є цікава інформація. Не секрет, що…

4 години ago

Ілон Маск стане головним переговірником по Україні та Росії, – дипломат

Обраний 47-й президент Сполучених Штатів Дональд Трамп прагне надати та забезпечити мандат американському підприємцю Ілону…

4 години ago

Треба ще 120 мільярдів: уряд готує нові податки – подробиці від нардепки

Через значний дефіцит бюджету на 2025 рік Україна може зіткнутися з черговим підвищенням податків. Членкиня…

4 години ago

Швидка допомога при стресі: 7 порад для покращення психічного здоров’я

Стрес давно став невід'ємною частиною сучасного життя, часто викликаючи тривожність і погіршуючи психічне здоров'я. Однак…

4 години ago

До мобілізації готуватимуть з університету: які зміни чекають українських студентів

З 2025 року українські університети почнуть впроваджувати базову військову підготовку для студентів третього курсу. Це…

4 години ago