Більшість українців, як і раніше, виступають проти передачі будь-якої території Росії. Але опитування громадської думки і нещодавні заяви лідерів країни вказують на відчутний зсув у бік мирних переговорів – від принципу “жодної угоди ніколи” до принципу “можливо, в якийсь момент буде досягнуто компромісу”, пише The New York Times.
“Дедалі більше розчарованих українців, судячи з усього, відкриваються ідеї миру шляхом переговорів, навіть попри те, що вони, як і раніше, неясно розуміють, що це означає”, – ідеться в статті.
Зазначається, що опитування в середині липня показало, що близько 44% українців виступають за початок офіційних переговорів з Росією, трохи згодом результати іншого опитування засвідчили, що майже третина українців погодилася б поступитися частиною території Росії, щоб покласти край війні, і це більше, ніж утричі більше, ніж роком раніше. Водночас 55% учасників цього опитування виступили проти будь-яких територіальних поступок.
“На півдні, в одному з регіонів, які найбільше постраждали від війни, зміна ставлення за останній рік була вражаючою. Більше половини респондентів заявили, що або підтримують поступку якоюсь територією, або не зовсім упевнені. Лише 46% заявили, що виступають проти будь-яких поступок. Рік тому 86% жителів цього регіону (включно з Дніпром, Запоріжжям, Миколаєвом, Херсоном та Одесою) заявили, що виступають проти передання будь-якої території Росії”, – пише видання.
За словами виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології Антона Грушецького, головна причина – невиправдані очікування минулого року, надії багатьох українців впали, особливо через затримку військової допомоги США.
У статті вказується, що міжнародний тиск на Україну і Росію посилюється, щоб вони дійшли якоїсь угоди, хоча експерти сходяться на думці, що жодна зі сторін до цього не готова, і бар’єри на шляху будь-якого врегулювання величезні.
Видання нагадало, що в червні Путін заявив, що віддасть наказ про припинення вогню і вступить у переговори з Україною тільки в тому разі, якщо Київ піде з регіонів, на які претендує Москва, але які ще не повністю контролює, і відмовиться від прагнення вступити в НАТО. Але в останні тижні Кремль також дав зрозуміти, що може вступити в переговори, навіть якщо Київ не виконає червневі вимоги Путіна. Проте багато західних чиновників і аналітиків задаються питанням, чи готовий Путін насправді вести переговори про що-небудь інше, крім мирної угоди на його умовах.
У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…
Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…
З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…
Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…
У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…
На Київщині планують відремонтувати підвальне приміщення у психоневрологічному інтернеті, облаштувавши у ньому укриття. Проте питання…