Заборгованість киян за водопостачання, опалення та водовідведення сягнула 7,5 млрд грн. Це повідомило комунальне підприємство “Київтеплоенерго”.
В компанії також попереджають про можливі штрафи для боржників.
Загальна сума боргу киян за послуги гарячого водопостачання та опалення становить більше 6,2 млрд грн. Борг за холодну воду та водовідведення складає близько 1,2 млрд грн.
“Майже 4,5 млрд боргу припадає на 16% споживачів. Близько 10% абонентів не здійснили жодної оплати за спожиті послуги за весь минулий опалювальний сезон 2023/2024 років”, – зазначив Костянтин Лопатін, директор структурного підрозділу “Енергозбут”.
Близько мільйона особових рахунків в столиці накопичують заборгованість і не звертаються щодо реструктуризації.
Енергетичний експерт Юрій Корольчук вказує на різні категорії боржників. Дехто дійсно не може оплачувати рахунки, а інші принципово не платять штрафи, навіть маючи кошти. Він також зауважив, що раніше чи пізніше тарифи піднімуться, борги зростатимуть і виникне патова ситуація.
Серед боржників є власники кількох квартир, які не здають їх в оренду або тимчасово не проживають у них через виїзд за місто, до іншого міста чи за кордон.
Для тих, кого не можуть повністю сплатити заборгованість, “Київтеплоенерго” пропонує реструктуризацію боргу. За останні півроку уклали 563 договори реструктуризації, з яких 344 – за послуги гарячого водопостачання та тепла. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомила заступник комерційного директора “Центру комунального сервісу” Юлія Петрик.
Реструктуризація дозволяє уникнути штрафних санкцій і зберегти право на отримання субсидії. Однак споживачам, які мають заборгованість більше трьох місяців і перевищують 680 грн., субсидія не нараховується.
Для укладання договору реструктуризації потрібно:
З грудня 2023 року штрафні санкції для боржників не скасовані. Споживачі повинні сплачувати пеню за несвоєчасні платежі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.
Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко зазначив, що в Україні необхідний капітальний ремонт 90% житлового фонду, де втрати тепла та води складають 40-50%. Він вважає, що для вирішення цієї проблеми потрібні “сотні мільярдів доларів”.
Експерти відзначають, що обмеження постачання послуг боржникам може бути єдиним виходом з ситуації, але питання залишається відкритим, особливо щодо впливових осіб.
“Люди, які відносять себе до “вищої касти”, часто вважають, що можуть не платити. Чи зможуть постачальники натиснути на цю “касту” – питання відкрите”, – додав він.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…