Кореспондент Укрінформу у Чернігівській та Черкаській областях Юрій Стригун 30 травня публічно підтвердив, що колишній гендиректор агенції розсилав “темники” з “небажаними спікерами”. А вже сьогодні, 31 травня, він отримав повістку з вимогою з’явитися до ТЦК за місцем реєстрації.
Про це журналіст розповів Інституту масової інформації (ІМІ). Водночас отримав оповіщення чоловік не за місцем реєстрації, а за місцем роботи – у київський офіс.
За словами Стригуна, окреме розпорядження про те, щоб він терміново з’явився до ТЦК і подів відзвітував про це, видав і новопризначений очільник агенції Сергій Череватий. Журналіст каже, що йому також запропонували приїхати у Київ і фізично розписатися за отримання повістки і відповідного наказу керівництва Укрінформу.
“Прислали сьогодні мені повістку, з’явитися за місцем прописки в Тальнівський ТЦК (Черкаська область – ред.) в понеділок, 3 червня, для оновлення даних”, – зазначив чоловік.
На його думку, такий збіг обставин є дивним, адже увага з боку військкомату з’явилися саме після підтвердження розсилання “темникі” в агенції у грудні 2023 року. Він додає, що йому 57 років і він ніколи не проходив військову службу.
Нещодавно видання Українська права опублікувало розслідування в якому заявило, що українська влада намагається контролювати державне агентство Укрінформ. Зокрема, це стало особливо помітно, коли його гендиректором у листопаді 2023 року призначили журналіста Олексія Мацуку. 24 травня він заявив, що йде з посади. Втім, протягом півроку в агентстві за різними свідченнями спостерігалося те, що називають управлінським хаосом – тиск співробітників, масові звільнення та інформаційні перекоси на користь влади.
Зокрема, розповіли, що в грудні 2023-го Мацука особисто відправив регіональній редакції файли з рекомендаціями щодо тем, які треба висвітлювати кореспондентам. Також там був перелік “бажаних” та “небажаних” експертів.
Нагадаємо, що працівники ТЦК у Києві намагалися вручити повістку журналісту Слідство.Інфо Євгенію Шульгату 1 квітня. Однак ці дії могли бути пов’язані з його розслідуванням щодо викриття елітних апартаментів у керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…