Затримують усіх підряд: коли чоловіків можуть з вулиці доставити до ТЦК

Військовозобов’язані українці під час посилення мобілізації можуть опинитись у “бусі”, який їх везтиме до територіального центру комплектування на військово-лікарську комісію (ВЛК). Такі випадки відбуваються після зустрічі з військкомами, які проводять заходи оповіщення, якщо їм здалось, що ВЛК відбулась надто давно. З яких причин громадян затримує поліція і везе до військкомату, речник Сумського обласного ТЦК та СП Олександр Бондаренко розповів на порталі “Радіо Свобода”.

Оновлення даних та посилення мобілізації

Бондаренко пояснив, що в Україні триває процес оновлення даних відповідно до закону про посилення мобілізації. Громадяни мають можливість записатись в електронну чергу або вистояти “живу чергу” і надати всю необхідну інформацію. З його слів, на сьогодні біля терцентрів можна побачити людей 40-50 років, які підлягають бронюванню або мають право на відстрочку. Однак, навіть оновивши дані, при зустрічі з військкомами на вулиці можна опинитись в автомобілі, який доправить вас у ТЦК.

Через які причини громадян везуть у військкомат:

  • якщо немає облікових документів, які за умов посилення мобілізації завжди потрібно мати при собі;
  • якщо оновили дані у застосунку “Резерв+”, але військком побачив, що ВЛК відбулась надто давно і висновок про стан здоров’я потрібно оновити;
  • якщо у громадянина немає права на відстрочку, то таку особу можуть мобілізувати та відправити у навчальний центр.

Яка відповідальність за ухилення

Крім того, Бондаренко зазначив, як можуть діяти військкоми за умов посилення мобілізації, коли у громадянина немає військово-облікових документів під час перевірки на вулиці. З його слів, тоді можуть ще й виписати штраф. При цьому наголосив, що затримання проводять не працівники ТЦК, а поліція під час спільного патрулювання.

“Не ТЦК саджає в “бус”, а поліція, яка знаходиться в складі групи оповіщення. Якщо немає документів з собою, то згідно з чинним законодавством це взагалі правопорушення, тобто це відразу треба виписувати штраф”, — сказав він.

Зазначимо, за умов посилення мобілізації президент України Володимир Зеленський підписав закон про штрафи за порушення правил військового обліку та військової служби. У законі вказується, що громадян можуть оштрафувати на суму від 17 до 25,5 тис. грн у випадку не оновлення даних. Військовозобов’язаний, який порушив вимоги мобілізації, сплатить більше — від 41 до 53 тис. грн. Також є стаття 336 у Кримінальному кодексу, яка карає за ухилення від мобілізації: Фокус розповів про чоловіка, якого відправили на один рік в колонію за таким звинуваченням.

Ольга Степанова

Recent Posts

Чисто чоловічі секрети: перевірені роками способи “видалення” жиру з живота

Коригування в харчуванні та певна фізична активність допоможе прибрати жир на животі. Жирок на черевці…

3 хв. ago

“Хайпуємо?”: відомому українському блогеру приставили пістолет до шиї посеред вулиці

Український блогер Ніколас Карма, який веде рубрику "Скільки коштує ваш лук" у TikTok розповів про…

10 хв. ago

Бронювання можна отримати автоматично: кому не треба звертатись в ТЦК

Уряд України продовжує вдосконалювати механізми мобілізації та військового обліку в умовах воєнного стану. Кабінет Міністрів…

19 хв. ago

Українців позбавлять права на субсидію: хто у зоні ризику

Право українців на житлові субсидії можуть переглядати у разі виникнення певних обставин. Хто може втратити…

34 хв. ago

У шматку каменю віком 2 млрд років вчені знайшли мікроби

Унікальне відкриття, зроблене вченими у Південній Африці, може перевернути наше уявлення про еволюцію життя на…

42 хв. ago

В Україні злетіли ціни на популярний овоч для борщу: чому дорожчає

В Україні суттєво зросла вартість столових буряків. За останній тиждень ціни зросли на 20%, що…

46 хв. ago