Поліція отримала нові повноваження для затримання чоловіків: що мають знати українці

Поліцейські не вручають повістки, але наділені іншими повноваженнями, серед яких – затримання. За повідомленням голови Національної поліції України Івана Вигівського, поліцейські тепер мають право затримувати і доставляти військовозобов’язаних до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які підпадають під мобілізацію.

В інтерв’ю інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна” Вигівський роз’яснив нові повноваження поліції. Він підкреслив, що поліцейські безпосередньо не вручають повістки, але мають право перевіряти документи. Це передбачено частиною другою статті 32 Закону України “Про Національну поліцію”.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube

Поліція може вимагати пред’явлення військово-облікових документів разом з документами, що посвідчують особу. У разі відсутності таких документів або виявлення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), поліцейські мають право здійснювати адміністративне затримання.

Статті 210 та 210-1 КУпАП передбачають штрафи за порушення правил військового обліку та мобілізації. Поліція діє на підставі звернень ТЦК та СП, що містять інформацію про військовозобов’язаних осіб, включаючи їх особисті дані та контактну інформацію. Таким чином, всі порушники можуть бути оперативно знайдені і доставлені до відповідних органів. Якщо ТЦК та СП не можуть скласти протокол на місці, вони звертаються до поліції із запитом на затримання. У цьому зверненні вказується конкретна особа, яка порушила законодавство, що дозволяє поліції здійснювати затримання та доставку.

Затримання відбувається за чіткими процедурами, визначеними законом. Поліцейський складає протокол про адміністративне затримання, де вказуються:

  • Дата і місце складання протоколу
  • Посада, прізвище, ім’я та по батькові поліцейського
  • Відомості про особу затриманого
  • Час і мотиви затримання

Цей протокол підписується як поліцейським, так і затриманим. У випадку відмови затриманого від підпису, це також фіксується у протоколі.

Автомобіль поліції, фото ілюстративне: Facebook поліція Івано-Франківської області

Законом передбачено, що про затримання мають негайно повідомити родичів затриманого, а за його проханням також роботодавця. Це гарантує, що ваші близькі будуть у курсі ситуації та зможуть вжити необхідних заходів.

Адміністративне затримання не може тривати більше трьох годин. Після цього затриманого повинні або відпустити, або, у випадку необхідності, передати його справу далі відповідно до законодавства. В ТЦК та СП затриманому вручається протокол про адміністративне правопорушення, після чого його звільняють.

Ольга Степанова

Recent Posts

Бригади стануть корпусами: Генштаб готує нову структуру для ЗСУ

Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…

7 хв. ago

Стінка на стінку: На Закарпатті працівники ліцею та батьки учнів влаштували масову бійку

Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…

18 хв. ago

Україна у слабкій позиції, Путіну нема сенсу іти на переговори, – The Times

Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…

27 хв. ago

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

35 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

42 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

51 хв. ago