У ніч проти неділі, 31 березня, Україна переходить на літній час. Стрілки прокручуємо на годину вперед — таким чином о 3:00 за київським часом переводимо годинник на 4:00.
Дізнатися точний час у Києві можна на сайті 24timezones. Варто врахувати, що гаджети, підключені до інтернету (телефони, комп’ютери, ноутбуки, планшети) та синхронізовані з ними пристрої, наприклад смарт-годинник, переходять на літній/зимовий час в автоматичному режимі.
Однак механічні або звичайні електронні годинники (будильники, настінні, наручні) потрібно перевести вручну. О третій годині стрілки треба прокрутити на годину вперед.
Перехід на сезонний час в Україні відбувається двічі на рік — останньої неділі березня на літній час, а останньої неділі жовтня — на зимовий. При цьому для значної частини нашої країни “природнім” є саме зимовий час (Київський – часовий пояс UTС+2). Виняток становлять Луганська, частково Донецька, Харківська та Закарпатська області, які перебувають в інших часових поясах.
Практика переходу на літній та зимовий час з’явилася в роки Першої світової війни в Німеччині та Австро-Угорщині, оскільки була нестача палива для генерації електроенергії. Переведення годинника дає можливість “продовжити” світловий день і заощадити на паливі. Пізніше перехід на сезонний час запровадили також Франція, Велика Британія, Росія, США. Наразі переведення годинника продовжує діяти в близько 60 країнах світу. Серед них більшість країн Європи, США і Канада. Росія і Білорусь годинники не переводять.
Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить…
Національний банк України виступив проти відмови від принципу банківської таємниці, за що раніше виступав міністр фінансів…
Так звана велика угода про «всеосяжне стратегічне партнерство» між Росією та Іраном, помпезно підписана диктаторськими…
У столиці під час повітряної тривоги прогриміла серія гучних вибухів. Негайно прямуйте в укриття циівльного…
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…