Стало відомо, скільки українців готові воювати до повної перемоги: результати опитування

Більшість українців (61,2% респондентів) вважає за потрібне воювати до повної перемоги України, тобто відновлення кордонів 1991 року і вступу до Європейського союзу та НАТО. Ще 38,8% – виступають за мирні переговори з Росією та двостороннє припинення вогню. Про це свідчать результати соціологічного опитування всеукраїнської громадської організації «Передові правові ініціативи», проведеного 22-24 березня.

Думки українців щодо того, як потрібно закінчувати війну, дещо розділився в регіональному розрізі. Так, у західних областях війну «до повної перемоги» підтримують 72,13% респондентів, за переговори з Росією – 27,87%. Водночас у східних та південних регіонах за перший варіант проголосували 51,16%, за другий – 48,84%.

Крім того, українцям поставили запитання щодо закону «Про мобілізацію». 77,61% опитаних не підтримують ухвалення Верховною Радою чинного проєкту закону про мобілізацію у другому читанні. Більшість українців вважають, що служити мають підготовлені силовики.

Також, згідно з опитуванням, найбільшою провиною влади українці бачать рівень корупції (28,6%), погане забезпечення армії (16,8%), провальну підготовку до війни (15,2%), руйнівну економічну політику (10,5%) та провальну соціальну політику держави (10,5%).

Українці відповіли, у чому бачать найбільшу провину влади

Серед опитаних громадян, які визначилися і прийшли б на виборчі дільниці для голосування за президента України, трійка лідерів уподобань така: за Володимира Зеленського проголосували б 15,7%; за Юлію Тимошенко – 12,3%; за Петра Порошенка – 7,6%.

Майже 85% українців вважають, що є вихід із важкої ситуації і це – об’єднання суспільства та створення відповідної коаліції національної єдності у парламенті та уряді.

Українці оцінили, у якому напрямку рухаються справи України

У ході дослідження було опитано в Україні (крім окупованих та прифронтових регіонів) та за кордоном (де найбільша кількість українських біженців) 5 329 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю face-to-face і телефоном. Похибка репрезентативності не перевищує 2,0%.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

3 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago