У популярному месенджері WhatsApp поширюється нова шахрайська схема. Користувачам надходять повідомлення з проханням підписати електронну петицію про присвоєння звання Героя України загиблому військовому-“родичу”.
У СМС є посилання, проте щоб на нього увійти потрібно авторизуватись через WhatsApp. Як тільки користувач це зробить ― шахраї отримають доступ до його акаунту, повідомляє Центр протидії дезінформації.
При отриманні подібних повідомлень варто уважно придивитись до посилання. Зазвичай вони схожі на офіційні, але відрізняються одним чи двома символами.
Якщо ж повідомлення виглядає підозріло, у жодному разі не переходьте за посиланням. Одразу заблокуйте цей номер. На шахраїв можуть вказувати такі моменти:
Якщо все ж таки ви стали жертвою шахраїв, то звертайтесь до кіберполіції. Обов’язково опишіть ситуацію та змініть паролі до своїх облікових записів.
Зловмисники регулярно вигадують нові шахрайські схеми. Нерідко вони прикриваються відомими українськими брендами. Наприклад, 8 березня шахраї намагались вкрасти гроші у волонтерки, представившись співробітником Monobank.
У лютому зловмисники зламали акаунти працівників Офісу омбудсмена. Невідомі писали родинам військовополонених та обіцяли прискорити процес визволення за певну плату.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…