Всі ми знаємо про це, утім кожного разу ніби вперше! Україна переходить на літній час! Спойлер – не плануйте нічого важливого на ранок неділі, щоб не дай бог не проспати! Тож, коли Україна перейде на літній час, в яку сторону крутити стрілки та як убезпечити себе від негативних наслідків переведення годинника.
А ви знали, коли в Україні вперше почали двічі на рік переводити стрілки на годиннику? Виявляється, відповідну постанову “Про порядок обчислення часу на території України” ще 13 травня 1996 року ухвалив тодішній Кабінет міністрів України. І навіть придумали правила і спеціальну дату.
“Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) із переведенням щорічно годинникової стрілки останньої неділі березня о 3 годині на 1 годину вперед та останньої неділі жовтня о 4 годині на 1 годину назад”, – йшлося у постанові.
Щоб спростити для вас задачу просто скажу, коли і куди крутити стрілку цього разу.
Цьогоріч Україна переходить на літній час в ніч проти 31 березня, а точніше – о 3 ночі. Перевести стрілку потрібно буде на годину вперед з 3 на 4 ранку, тож спатимемо ми цієї ночі на годину менше.
Саме через такий стрибок у часі в людей частенько погіршується самопочуття. Лікарі стверджують, що перехід на літній або зимовий час однозначно шкодить нашому здоров’ю. Зокрема, можна помітити такі симптоми: головний біль, зростання ризику інфаркту, загострення хронічних захворювань, відчуття втомленості. У такі дні значно зростає кількість ДТП, а також погіршується якість і тривалість сну.
Але як себе вберегти? Фахівці радять за кілька днів до, чи хоча б уже 31 березня лягати спати на годину раніше. Так ви створите корисну звичку.
Але виникає запитання: навіщо тоді переводити цей годинник, якщо це порушує природні біоритми і навіть знижує працездатність українців? І справді, більшість країн світу не знайомі з такої практикою чи відмовились від неї: 135 проти 70, які двічі на рік переводять стрілки на годиннику. Декілька разів це питання намагались порушити і у нашій Верховній Раді, але марно – до голосування справа так і не дійшла.
Проте є тут і інший важливий нюанс. На жаль, відмова від переведення годинників в Україні призведе до багатьох незручностей. І вся річ у великій площі нашої країни. Якщо назавжди залишити літній час, тоді взимку в Ужгороді сонце сходитиме о 9:20 ранку, а залишивши зимовий час, у Харкові влітку сонце сходитиме о 03:00 ночі, а заходитиме вже о 19:27 вечора. Погодьтесь, це було би вкрай дивно.
Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…