Штраф за неявку до ТЦК з 1 січня: чим загрожує ігнорування повістки

В Україні на тлі війни продовжують мобілізувати військовозобов’язаних громадян в армію для захисту держави від агресора. У 2024 році навіть було ухвалено законопроєкт 10449, який врегулював порядок призову. За порушення, залежно від проступку, загрожує адміністративна та/або кримінальна відповідальність.

Які бувають штрафи під час воєнного стану України

Згідно з постановою Кабміну №1487 військовозобов’язаним потрібно бути на військовому обліку, приїжджати в місцевий центр комплектування за викликом, проходити медогляд, навчання і вирушати на службу.

Що буде, якщо не прийти до ТЦК? У цьому випадку можуть притягнути до відповідальності за адмінстаттями 210 і 210-1. Псування або втрата військово-облікових документів не допоможе – за це теж передбачено покарання.

Дві згадані адміністративні статті передбачають відповідальність за відмову приїхати до ТЦК, на ВЛК або навчання для подальшого захисту Вітчизни. Якщо ви не стали на облік, не повідомили державу про зміну місця проживання або своїх даних – за все це також передбачено штраф за неявку по повістці. Він варіюється в межах 17-25,5 тис. гривень. Для юридичних осіб відповідальність серйозніша – 34-59 тис. гривень. Перевірити наявність штрафу можна в “Дії” та Opendatabot.

Важливо пам’ятати, що вас не можуть притягнути за не оновлення даних, якщо ця інформація є в державних реєстрах.

Кримінальна відповідальність за неявку до ТЦК

Варто враховувати, штраф за неявку до військкомату за новим законом може швидко перетвориться на тюремний термін, якщо пройти лікарську комісію, але проігнорувати “бойову” повістку. Тоді адмінвідповідальність перетвориться на кримінальну і військовозобов’язаному може загрожувати п’ять років в’язниці. Якщо є пом’якшувальні обставини, то суддя замість цього може дати умовне з випробувальним терміном.

Юрист Сергій Савинський розповідав, що в разі несплати, кошти можуть вилучити з ваших рахунків і навіть примусово продати майно для погашення боргу, якщо він перевищує 160 тис. гривень.

Законопроєкт про мобілізацію – що буде, якщо не забрати повістку з пошти

У 2024 році повістки почали розсилати рекомендованим листом поштою. Як розповідав адвокат Марія Михайленко (Демешко), за її ігнорування може загрожувати 17-25 тис. гривень штрафу, як якби ви забрали її, але в ТЦК не прийшли.

Юристка Ангеліна Чипець з юридичної компанії Justice пояснювала, що повістку вважають доставленою в момент поміщення в поштову скриньку. При цьому кримінальна відповідальність загрожує, навіть якщо громадянин не підписував документ, але для цього потрібно довести, що військовозобов’язаний свідомо ухилявся від обов’язку перед країною.

Романчук Микола

Recent Posts

Чоловіки забарикадувалися у підвалі ТЦК: викурювали газом та силою

У Запоріжжі спалахнув скандал за участю ТЦК. Декілька чоловіків, яких доставили до місцевого військкомату, стверджують,…

2 хв. ago

Демобілізація військових в Україні нині малоймовірна, – нардеп

За нинішніх умов мобілізації в Україні демобілізація є малоймовірною. Як передає кореспондент УНІАН, про це…

9 хв. ago

Зірка TikTok подав до суду на свою дівчину за те, що вона його кинула

Зірка TikTok подав до суду на свою екскохану після того, як вона нібито раптово закінчила…

18 хв. ago

ТЦК не збігаються у різних документах: як уникнути неприємних наслідків

Якщо ви виявили, що ваші дані у різних військових облікових документах не збігаються, не переживайте…

27 хв. ago

В Україні почастішали смертельні отруєння: що порушують українці

В Україні зростає кількість випадків отруєння людей чадним газом і продуктами горіння. У Міністерстві охорони…

35 хв. ago

В Україні зросла глибока бідність від початку вторгнення: експертка назвала цифри

Попри зростання зарплат в Україні, рівень бідності серед громадян стає вищим. Зокрема за два роки…

44 хв. ago