Міносвіти затвердило графік проведення національного мультитесту у 2025 році

Міністерство освіти й науки України 30 грудня затвердило Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Згідно з повідомленням, тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні проходитимуть 14 травня – 25 червня, а додаткові – 14 – 25 липня.

Реєстрація для участі в тесті проходитиме у два етапи – основний і додатковий.

Основний період реєстрації для участі в основних сесіях НМТ триватиме з 6 березня по 3 квітня включно. Усі зареєстровані матимуть можливість внести зміни до своїх даних у персональних кабінетах до 8 квітня, зокрема змінити предмет додаткового блоку чи вибрати інший населений пункт в Україні або за кордоном для проходження національного мультипредметного тесту.

Додатковий період реєстрації, що триватиме з 9 по 14 травня, дасть змогу зареєструватися тим, хто не зміг це зробити з поважних причин під час основного етапу, а також тим, кому було відмовлено в реєстрації. Зміни в реєстраційні дані можна буде внести до 19 травня.

З 4 травня зареєстровані учасники основних сесій НМТ зможуть завантажити запрошення зі своїх персональних кабінетів, де будуть вказані дата, час і місце проведення тестування. Учасники додаткових сесій зможуть отримати свої запрошення з 11 липня. З міркувань безпеки місце проведення тестувань не буде оприлюднено на сайтах Українського центру оцінювання якості освіти. Учасникам радять не розголошувати інформацію про місце і час тестування, оскільки це може вплинути на безпеку як самих учасників, так і організаторів НМТ.

Результати основних сесій національного мультипредметного тесту будуть доступні в персональних кабінетах учасників до 4 липня, додаткових – до 30 липня.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №12053 про правила проведення державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року, який передбачає проведення національного мультипредметного тесту замість Зовнішнього національного оцінювання.

Як відомо, з 2027 року старша школа в Україні докорінно зміниться. Учні зможуть самостійно обирати предмети та профілі навчання залежно від інтересів.

Крім того, з 2027 року старшокласники в Україні будуть навчатися на рік довше. Як пояснило Міносвіти, це потрібно для того, аби школярі приходили до університету більш підготовленими. 

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Дослідники знайшли спосіб допомогти курцям кинути палити

Дослідники з Бристольського університету, Велика Британія, заявляють, що новий застосунок для смартгодинників може зробити процес…

4 хв. ago

Мобілізація людей з інвалідністю: кого можуть призвати у 2025 році

Згідно з українським мобілізаційним законодавством, чоловіки віком від 18 до 60 років, яким офіційно надано…

11 хв. ago

Нові податки та обов’язкові платежі: що чекає на українців у 2025 році

Українцям розповіли, як зміняться податки для ФОП у 2025 році та кому доведеться сплатити більше. Про це йдеться у…

20 хв. ago

Державні лікарні почнуть брати гроші за лікування: озвучено перелік послуг

З 2025 року в державних та комунальних лікарнях вводиться офіційний перелік платних медичних послуг. У…

29 хв. ago

Жінку знайшли через 52 роки: що відомо про одну з найтриваліших справ про зникнення

Одна з найтриваліших справ про зникнення людей у Великій Британії розкрита після того, як жінку…

37 хв. ago

Куди інвестувати у 2025 році: головні тренди, ризики та можливості

Інвестиції в умовах нестабільності залишаються актуальним питанням для багатьох українців.  Пропонуємо думки експертів, які поділилися…

48 хв. ago