Мобілізовані психологічно не витримують: генерал про дезертирство в армії

Самовільне залишення військових частин (СЗЧ) серед мобілізованих в Україні часто трапляється через психологічну неготовність новобранців. Про це розповів начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.

За словами генерала, до армії приходять люди з різними рівнями підготовки, одні легко адаптуються до нових умов, інші мають значні труднощі. Щоб зменшити кількість випадків СЗЧ, він пропонує збільшити термін підготовки новобранців із одного місяця до півтора. Це дозволить краще підготувати мобілізованих до служби і знизить ризик, що вони залишать свої позиції.

21 листопада Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє військовим, що вперше самовільно залишили частину, добровільно повернутися на службу з відновленням усіх соціальних гарантій та виплат.

ТЦК виконують свою роботу
Варто розуміти, що ТЦК виконують свої обов’язки в умовах війни, яку розпочала росія. Якби не російська агресія, мобілізація не була б необхідною. Українські військові проходять тривалу підготовку перед відправленням на фронт, тоді як росія кидає своїх солдатів у бій без жодної підготовки.

Мобілізація як вимушений крок
Україна змушена захищати свої домівки від агресора. Якщо мобілізація не проводитиметься, росіяни захоплять ще більше територій, а українців змусять воювати вже за їхні інтереси. На окупованих територіях відмова від мобілізації означає розстріл.

Російська пропаганда та маніпуляції
Медіа росії поширюють брехню про “несправедливу мобілізацію” в Україні, замовчуючи власні жорстокі заходи. Загальна мобілізація в Україні — це єдиний спосіб врятувати державу. “Працівники ТЦК діють у рамках закону”, — наголошують у Центрі протидії дезінформації. Незважаючи на труднощі, мобілізація залишається ключовою умовою захисту країни.

Романчук Микола

Recent Posts

У Трампа не бачать ударів РФ по енергетиці України: що заявили про перемир’я

Віце-президент США Джей Ді Венс вважає, що між РФ та Україною вже діє енергетичне перемир'я…

4 хв. ago

Переведення годинників 2025: як зміниться час в Україні та Польщі

Стало відомо, чи буде однаковий час у Польщі та Україні після переведення годинників. У ніч з…

5 хв. ago

54 000 грн за чхання за кермом: водіям загрожують шалені штрафи через алергію

Навіть звичайне чхання за кермом може вилізти боком. У Великій Британії водіїв штрафують за те,…

37 хв. ago

Вчителям додали 300 грн до пенсії, але забрали пільги на 1,5 тис. грн: як так

Пенсійний фонд України знову "порадував" нововведеннями. У березні 2025 року деякі колишні сільські вчителі та…

45 хв. ago

Прожитковий мінімум перевищить зарплату: українцям готують нові соціальні стандарти

У Верховній Раді України розглядають законопроєкт щодо поетапного підвищення прожиткового мінімуму протягом 2025 року, тоді…

49 хв. ago

Вчені виявили несподіваний зв’язок між голодуванням та сексуальним потягом

Нові дослідження на мишах виявили несподіваний ефект періодичного голодування: старші самці, які тривалий час утримувались від їжі, дали…

51 хв. ago