Юрист Роман Лихачов для Експрес пояснює: в Україні щороку на військовий облік ставлять юнаків, яким виповнюється 17 років. Але роботу з їхніми даними розпочинають заздалегідь – приблизно рік до цього.
У 16 років підлітків викликають до ТЦК, щоб перевірити документи та внести їх до бази. Потрібно принести свідоцтво про народження, паспорт, ідентифікаційний код, а також будь-які сертифікати чи грамоти, пов’язані з військовою справою (наприклад, якщо юнак займався у секції чи навчався на курсах).
А якщо юнак проігнорує виклик? Це може спричинити штраф для батьків – від 17 до 25 тисяч гривень.
Батьки іноді скаржаться, що в ТЦК просять заповнити так званий “соціальний паспорт” з подробицями про сімейний стан, релігію, судимості тощо. буд. Або вимагають підписати згоду на військову службу.
Юрист Ростислав Кравець запевняє:
Нині вік для військової служби – від 18 до 25 років. Навіть після 25 осіб отримує статус військовозобов’язаного, але це ще не означає, що його одразу мобілізують.
Висновок: Якщо вашому синові всього 16, його візит до ТЦК – це лише формальність.
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…