Усіх керівників МСЕК відсторонять від нової системи: а яка доля чекає на звичайних лікарів

З 1 січня 2025 року в Україні запрацює нова система лікарських комісій, яка замінить існуючу систему медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення, що керівники МСЕК не будуть залучені до оновленого процесу. Як пояснюють у МОЗ, це дозволить проводити медичну експертизу прозоро, з урахуванням сучасних медичних знань, та без залучення старої системи управління.

Щоб отримати право працювати в новій комісії, лікарі МСЕК повинні відповідати певним вимогам. Однією з головних умов є наявність чинної лікарської практики, яка підтверджує актуальні знання в галузі медицини. Медики, які захочуть продовжити роботу в комісії, мають подати заявку та пройти перевірку до кінця 2024 року.

Передача справ і новий підхід до розгляду заяв

МОЗ також повідомляє, що всі справи, які надійшли на розгляд у МСЕК до початку 2025 року, будуть автоматично передані до нових комісій, зберігаючи черговість розгляду. Однак справи, які перебувають під слідством або підпадають під визначені РНБО категорії, можуть бути переглянуті.

На тлі корупційних скандалів, пов’язаних із видачею фіктивних довідок про інвалідність, Президент України Володимир Зеленський доручив провести масштабну перевірку діяльності МСЕК. 22 жовтня під час засідання РНБО було вирішено ліквідувати МСЕК до кінця року та перевести функції експертиз до кластерних та надкластерних лікарень, які мають необхідне обладнання та кваліфікованих спеціалістів.

Реформа МСЕК: від онлайн-засідань до цифрових рішень

29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє людям з обмеженими можливостями брати участь у засіданнях комісії дистанційно та визначати інвалідність за документацією, що значно спрощує процедуру. Цей законопроєкт ще має бути підписаний до кінця року, щоб нова система почала діяти з січня 2025 року.

МОЗ запевняє, що соціальні виплати для людей з інвалідністю залишаться незмінними, а пенсії продовжать виплачуватись відповідно до чинного законодавства. Реформа спрямована на забезпечення прозорості та зниження корупційних ризиків у системі медичних комісій, які надають рішення щодо призначення інвалідності.

Романчук Микола

Recent Posts

Китайські спецслужби виявили у прибережних водах шпигунські пристрої

Спецслужби Китаю виявили у прилеглих морських акваторіях іноземні шпигунські пристрої. Про це із посиланням на…

6 хв. ago

Дуже дорогі в ремонті: які авто експерти не радять купувати

Загальновідомим є факт, що авто преміум-класу зазвичай мають завищені ціни. У багатьох випадках ви просто переплачуєте за…

9 хв. ago

До 25 грн за кубометр: Українцям може загрожувати “космічне” подорожчання  газу

Наступного, 2025 року, українцям доведеться розщедритися на опалення, газ та електроенергію. Олег Попенко, голова ГО…

21 хв. ago

Після Меттью Перрі померла ще одна акторка серіалу “Друзі”

Американська актриса, співачка та танцівниця Террі Гарр, відома своїми ролями в серіалі "Друзі" та комедії…

26 хв. ago

Мобілізація 2024 з 1 листопада: кого призиватимуть у першу чергу

В Україні продовжує діяти воєнний стан і продовжують призивати військовозобов'язаних громадян на службу. Які категорії…

28 хв. ago

Мозок людей мутував для смартфонів у кращий бік

Нове дослідження показує, що мозок неймовірно швидко обробляє структуру написаних речень. Виявляється, людський мозок може розрізняти основні структури письма…

39 хв. ago