Усіх керівників МСЕК відсторонять від нової системи: а яка доля чекає на звичайних лікарів

З 1 січня 2025 року в Україні запрацює нова система лікарських комісій, яка замінить існуючу систему медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення, що керівники МСЕК не будуть залучені до оновленого процесу. Як пояснюють у МОЗ, це дозволить проводити медичну експертизу прозоро, з урахуванням сучасних медичних знань, та без залучення старої системи управління.

Щоб отримати право працювати в новій комісії, лікарі МСЕК повинні відповідати певним вимогам. Однією з головних умов є наявність чинної лікарської практики, яка підтверджує актуальні знання в галузі медицини. Медики, які захочуть продовжити роботу в комісії, мають подати заявку та пройти перевірку до кінця 2024 року.

Передача справ і новий підхід до розгляду заяв

МОЗ також повідомляє, що всі справи, які надійшли на розгляд у МСЕК до початку 2025 року, будуть автоматично передані до нових комісій, зберігаючи черговість розгляду. Однак справи, які перебувають під слідством або підпадають під визначені РНБО категорії, можуть бути переглянуті.

На тлі корупційних скандалів, пов’язаних із видачею фіктивних довідок про інвалідність, Президент України Володимир Зеленський доручив провести масштабну перевірку діяльності МСЕК. 22 жовтня під час засідання РНБО було вирішено ліквідувати МСЕК до кінця року та перевести функції експертиз до кластерних та надкластерних лікарень, які мають необхідне обладнання та кваліфікованих спеціалістів.

Реформа МСЕК: від онлайн-засідань до цифрових рішень

29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє людям з обмеженими можливостями брати участь у засіданнях комісії дистанційно та визначати інвалідність за документацією, що значно спрощує процедуру. Цей законопроєкт ще має бути підписаний до кінця року, щоб нова система почала діяти з січня 2025 року.

МОЗ запевняє, що соціальні виплати для людей з інвалідністю залишаться незмінними, а пенсії продовжать виплачуватись відповідно до чинного законодавства. Реформа спрямована на забезпечення прозорості та зниження корупційних ризиків у системі медичних комісій, які надають рішення щодо призначення інвалідності.

Романчук Микола

Recent Posts

Як не проґавити симптоми стресу та на що необхідно звернути увагу

Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…

5 години ago

Нові правила у дитсадках викликало обурення вихователів: у чому причина

Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…

5 години ago

Власникам авто це не сподобається: готується масове позбавлення прав водія

Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…

5 години ago

Неочікувані зміни: у Києві змінилась вартість опалення

Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…

5 години ago

Нове замкнене коло? Українцям хочуть роздати квартири, а в інших забрати

ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…

5 години ago

У Раді відповіли на заяви команди Трампа про залучення до лав ЗСУ 18-річних

Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…

6 години ago