Усіх керівників МСЕК відсторонять від нової системи: а яка доля чекає на звичайних лікарів

З 1 січня 2025 року в Україні запрацює нова система лікарських комісій, яка замінить існуючу систему медико-соціальних експертних комісій (МСЕК).

Міністерство охорони здоров’я ухвалило рішення, що керівники МСЕК не будуть залучені до оновленого процесу. Як пояснюють у МОЗ, це дозволить проводити медичну експертизу прозоро, з урахуванням сучасних медичних знань, та без залучення старої системи управління.

Щоб отримати право працювати в новій комісії, лікарі МСЕК повинні відповідати певним вимогам. Однією з головних умов є наявність чинної лікарської практики, яка підтверджує актуальні знання в галузі медицини. Медики, які захочуть продовжити роботу в комісії, мають подати заявку та пройти перевірку до кінця 2024 року.

Передача справ і новий підхід до розгляду заяв

МОЗ також повідомляє, що всі справи, які надійшли на розгляд у МСЕК до початку 2025 року, будуть автоматично передані до нових комісій, зберігаючи черговість розгляду. Однак справи, які перебувають під слідством або підпадають під визначені РНБО категорії, можуть бути переглянуті.

На тлі корупційних скандалів, пов’язаних із видачею фіктивних довідок про інвалідність, Президент України Володимир Зеленський доручив провести масштабну перевірку діяльності МСЕК. 22 жовтня під час засідання РНБО було вирішено ліквідувати МСЕК до кінця року та перевести функції експертиз до кластерних та надкластерних лікарень, які мають необхідне обладнання та кваліфікованих спеціалістів.

Реформа МСЕК: від онлайн-засідань до цифрових рішень

29 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який дозволяє людям з обмеженими можливостями брати участь у засіданнях комісії дистанційно та визначати інвалідність за документацією, що значно спрощує процедуру. Цей законопроєкт ще має бути підписаний до кінця року, щоб нова система почала діяти з січня 2025 року.

МОЗ запевняє, що соціальні виплати для людей з інвалідністю залишаться незмінними, а пенсії продовжать виплачуватись відповідно до чинного законодавства. Реформа спрямована на забезпечення прозорості та зниження корупційних ризиків у системі медичних комісій, які надають рішення щодо призначення інвалідності.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

16 хв. ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

24 хв. ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

36 хв. ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

45 хв. ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

56 хв. ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

1 годину ago