За перші дев’ять місяців 2024 року держава витратила близько 88 мільярдів гривень на спеціальні пенсії для окремих категорій посадовців, включно з суддями та прокурорами.
До кінця року ця сума, за прогнозами, досягне 120 мільярдів гривень, повідомляє Економічна правда.
В Україні нараховується 6867 прокурорів-пенсіонерів, значна частина з яких продовжує працювати на своїх посадах, отримуючи одночасно й пенсійні виплати. Окрім прокурорів, спеціальні пенсії також призначають суддям, колишнім держслужбовцям, правоохоронцям та військовим.
На початок 2023 року середня пенсія прокурора була у 4,5 раза вищою за середню по країні, становлячи 21,5 тисячі гривень, а суддівська виплата сягала 96 тисяч гривень, що в 21 раз перевищує середню пенсію. Окрім того, спеціальні пенсійні умови передбачені для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, які отримували в середньому 11,4 тисячі гривень.
В Україні діє низка пільг при виході на пенсію, наприклад, для тих, хто працював у шкідливих умовах праці. Загалом, за даними Мінсоцполітики, у країні нараховується 10,28 мільйона пенсіонерів, з яких 780,2 тисячі отримують спецпенсії за різними законами. Середня «звичайна» пенсія в Україні на початок 2023 року становила 4623 гривні.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…