В Україні 74% громадян вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою для країни. Серед інших пріоритетних напрямів, які варто реформувати, українці виділили сферу національної безпеки, оборони та судової системи. Щодо поліції та митниці, то їх реформування є важливим лише для 10% громадян.
Про це йдеться у дослідженні Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного у восени 2024 року. Експерти опитали 2000 респондентів протягом 24-29 вересня.
За даними соціологів, 84% громадян не задоволені антикорупційними зусиллями в Україні, тільки 15% опитаних задоволені ними. Найбільш позитивно оцінили реформу цифрової трансформації – 66% респондентів висловили задоволення її реалізацією.
Щодо реформи національної безпеки, 46% опитаних висловили задоволення, тоді як 47% залишилися незадоволеними, а 7% не визначилися. Ситуація з реформами поліції та митниці також виявилася неоднозначною: 57% респондентів не задоволені реформою поліції, в той час, як 40% висловили позитивні оцінки. Митною реформою незадоволені 56% українців, ще 30% задоволені і 15% не визначилися. Найнижчу оцінку отримала судова реформа, з 73% незадоволених і лише 21% задоволених.
За даними цього ж дослідження, майже половина українців довіряє новинам з Telegram-каналів. На другому місці – YouTube, на який покладаються 26% респондентів. Телемарафони отримали третє місце з рівнем довіри в 21%. Загальнонаціональне мовлення використовується для отримання надійної інформації лише 21% опитаних.
Також українці вважають Facebook головним джерелом фейків та дезінформації: 53% респондентів не довіряють сервісам, пов’язаним із Марком Цукербергом. Близько 35% опитаних висловили недовіру до новинних каналів месенджерів, включаючи Telegram. Подібний рівень недовіри спостерігається й до інформації з телебачення.
За даними опитування Центру Разумкова, майже половина українців проти електронного голосування на виборах. 37,5% українців не підтримують таку ідею. Водночас молодь висловлює більшу підтримку такому нововведенню. Найбільше противників онлайн-голосування серед людей старшого віку.
Лише 33% опитаних позитивно ставляться до електронного голосування на виборах усіх рівнів, тоді як 42-43% мають негативну думку щодо інтернет-виборів. Щодо способу реалізації електронного голосування, 31% респондентів вважають, що воно може відбуватися через “Дію”, 15% — що необхідно створити новий спеціалізований сервіс. При цьому 37,5% респондентів категорично проти електронного голосування, а 16% не змогли визначитися.
Мовний бар’єр стає суттєвою перепоною у спілкуванні на переговорах між Україною та США. Президент Володимир…
Український застосунок "Дія" увійшов до списку Best Inventions 2024 за версією впливового журналу TIME у…
США мають намір захищати Південну Корею всіма видами озброєнь, включно з ядерною зброєю, заявив глава Пентагону…
Відтепер чоловіки в Україні можуть замислитися двічі, перш ніж звернутися до лікаря, — їхні медичні…
Люди намагаються створити достатньо вправних роботів, які могли б узяти на себе частину нашої роботи.…
У США піцерія нагодувала клієнтів піцою з конопляною олією, після чого п'ятеро людей потрапили в лікарню. В закладі…