В Україні власники землі або користувачі ділянок повинні сплачувати податок на землю, який залежить від типу ділянки, її розташування та ринкової оцінки.
Розрахунок податку проводять податкові органи за місцем розташування ділянки, і до 1 липня власник отримує повідомлення із сумою до сплати. Після цього у платника є 60 днів на оплату.
Ставки земельного податку затверджуються місцевими радами, проте визначені певні межі. Для земель, що пройшли грошову оцінку, податок становить до 3% від їх оцінки, для ділянок загального користування — до 1%, а для сільськогосподарських угідь — 0,3–1%. На лісові ділянки ставка не перевищує 0,1%. Якщо ж оцінка землі не проводилася, для сільськогосподарських угідь податок коливається в межах 0,3–5% від нормативної оцінки ріллі в області, для лісових земель — до 0,1%.
Звільняються від цього податку певні категорії громадян, як-от інваліди, пенсіонери, багатодітні сім’ї та ветерани. Платники податку можуть перевірити нараховану суму через Електронний кабінет громадянина, що доступний за допомогою електронного підпису.
Щороку місцеві ради мають до 15 липня затвердити ставки на наступний рік, але тільки в межах, визначених Податковим кодексом України.
В Україні Кабмін встановив перелік спеціалістів, які можуть бути заброньовані під час воєнного стану. Згідно…
За перші дев'ять місяців 2024 року держава витратила близько 88 мільярдів гривень на спеціальні пенсії…
107-річна Чен із Китаю приголомшила користувачів соцмереж, показавши незвичайний наріст на лобі — десятисантиметровий «ріг».…
Міністерство освіти України планує значні зміни в системі старшої школи, зокрема скорочення списку обов'язкових предметів.…
В умовах повномасштабної війни українці змушені економити на багатьох категоріях товарів, зокрема й на харчуванні.…
Ексрадник міністра оборони України, член-кореспондент британського Королівського інституту оборонних та безпекових досліджень (RUSI) Олександр Данилюк в інтерв'ю…