Всіх, хто “заліг на дно” і не оновив дані в ТЦК, вже розшукує поліція

Військовозобов’язані українці, які не оновили свої військово-облікові дані в ТЦК, або не мають військово-облікових документів, є порушниками обліку та перебувають у розшуку поліції.

Про це тимчасовий виконувач обов’язків заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК і СП Андрій Мороз сказав у інтерв’ю “Західному кур’єру”.

Як ТЦК виявляють порушників військового обліку?

Мороз зазначив, що ті, хто не оновив свої військово-облікові дані, автоматично стали порушниками військового обліку, їм загрожує адміністративна відповідальність.

“Ці громадяни перебувають у розшуку поліції. Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають поліції”, – зазначив представник ТЦК.

Він додав, що порушниками обліку є й ті військовозобов’язані, які не мають належних військово-облікових документів. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку, але з якихось причин не оновили дані.

“Ті, хто має військово-облікові документи невстановленого зразка – також порушники. Таких людей багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності”, – розповів Мороз.

Потім у ТЦК актуалізують усі дані військовозобов’язаного. Якщо він підлягає мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію.

“Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу і вона не має права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона буде нести службу”, – пояснив представник ТЦК.

Він зазначив, що закон про мобілізацію і постанова уряду №560 від 16 травня дещо спростили роботу ТЦК.

“Найкорисніша новація – це, звичайно, оновлення військово-облікових даних. Тепер ми маємо актуальні дані про військовозобов’язаних, їх місце реєстрації, номер телефону. Адже багато осіб зареєстровані були за однією адресою, а проживали за іншою. Таким чином ми не могли вручити цим військовозобов’язаним повістки, бо не знали їхнього місця перебування”, – розповів Мороз.

Зміни у законодавстві дозволяють військкоматам зібрати актуальні дані про військовозобов’язаних і внести їх до системи “Оберіг”.

“Тепер ми розуміємо, де людина живе, як з нею можна зв’язатися, де вона працює”, – зазначив т. в. о. заступника начальника Івано-Франківського ТЦК.

Романчук Микола

Recent Posts

Зробила фурор у мережі: молода бабуся поділилася своїми секретами краси (фото)

Одна жінка з Тяньцзіня (Китай) стала вірусною в соціальних мережах після того, як виклала в…

2 хв. ago

Членство України в НАТО: The Economist запропонувало рішення для вступу “вже зараз”

Якщо Україні та її західним союзникам судилося виграти війну, необхідно знайти мужність визнати, що зараз…

11 хв. ago

Платіжка за комуналку може зрости до 5000-5500 гривень

Експерт із комунальних послуг Олег Попенко вважає, що простих українців можна було б позбавити підвищення…

19 хв. ago

Українські системи РЕБ тепер “збивають” “Шахеди”: Сергій Флеш пояснив, як це можливо

Сили оборони України почали застосовувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) для відбиття атак ударних безпілотних апаратів "Шахед",…

30 хв. ago

Пенсіонери отримають потужну фінансову підтримку: таких грошей ще не бачили

Починаючи з середини жовтня, у дев'яти регіонах України стартує спеціальна ініціатива підтримки для надання допомоги…

39 хв. ago

Гроші не скінчаться: Росія забезпечена на роки війни, стверджує Гетманцев

Не варто сподіватися на економічне падіння Росії як засіб завершення війни. Голова податкового комітету, Данило…

47 хв. ago