Це за один кВт: скільки доведеться платити за світло вже до кінця року

Рішення українського уряду зафіксувати тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 1 травня 2025 року стало реакцією на складну соціально-економічну ситуацію, спричинену повномасштабною війною та енергетичною кризою. Це рішення спрямоване на стримування інфляції та захист соціально уразливих верств населення від різкого зростання вартості життя.

Докладніше про те, скільки доведеться платити за світло вже до кінця року, інформує Стіна.

Війна в Україні призвела до значних руйнувань енергетичної інфраструктури, що спричинило дефіцит електроенергії та зростання цін на енергоносії на світових ринках. В Україні довелося підвищити ціну для побутових споживачів, і її буде зафіксовано на весь опалювальний сезон. Фіксування тарифів на електроенергію допомагає стримувати зростання інфляції, яка є одним з основних викликів для української економіки. Це рішення дозволяє захистити найуразливіші верстви населення від різкого підвищення вартості життя та знизити соціальну напруженість.

Поки тариф на електроенергію був фіксованим, ціни на інші комунальні послуги продовжували зростати. Зокрема, значно подорожчали послуги з управління багатоквартирними будинками, вивезення сміття, утримання та ремонту житла. Це пов’язано зі зростанням вартості матеріалів, послуг і заробітної плати. У середньому тарифи зросли на 18,5%. Зокрема, прибирання сміття зросло на 5,4%, а утримання та ремонт житла – на 3,8%.

Питання про те, як довго діятиме мораторій на підвищення тарифів на електроенергію, залишається відкритим. Багато залежатиме від розвитку ситуації в енергетичному секторі, макроекономічної ситуації в країні та політичних рішень уряду.

Рішення про заморожування тарифів на електроенергію є тимчасовим заходом, спрямованим на пом’якшення негативних соціальних наслідків енергетичної кризи. Однак для довгострокового розвитку енергетичного сектору та забезпечення енергетичної безпеки України необхідно розробити комплексний план реформ, який дозволить створити стійку та ефективну енергетичну систему.

Романчук Микола

Recent Posts

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

34 секунди ago

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

10 хв. ago

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

18 хв. ago

Аналітики назвали авто з найбільшою смертністю у аваріях

У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…

29 хв. ago

Cуд анулював шлюб пари через дві таємниці дружини: що вона приховувала

Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…

38 хв. ago

У Києві затримали чергову керівницю МСЕК. Які послуги вона надавала чоловікам

У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…

46 хв. ago