Це за один кВт: скільки доведеться платити за світло вже до кінця року

Рішення українського уряду зафіксувати тариф на електроенергію для побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 1 травня 2025 року стало реакцією на складну соціально-економічну ситуацію, спричинену повномасштабною війною та енергетичною кризою. Це рішення спрямоване на стримування інфляції та захист соціально уразливих верств населення від різкого зростання вартості життя.

Докладніше про те, скільки доведеться платити за світло вже до кінця року, інформує Стіна.

Війна в Україні призвела до значних руйнувань енергетичної інфраструктури, що спричинило дефіцит електроенергії та зростання цін на енергоносії на світових ринках. В Україні довелося підвищити ціну для побутових споживачів, і її буде зафіксовано на весь опалювальний сезон. Фіксування тарифів на електроенергію допомагає стримувати зростання інфляції, яка є одним з основних викликів для української економіки. Це рішення дозволяє захистити найуразливіші верстви населення від різкого підвищення вартості життя та знизити соціальну напруженість.

Поки тариф на електроенергію був фіксованим, ціни на інші комунальні послуги продовжували зростати. Зокрема, значно подорожчали послуги з управління багатоквартирними будинками, вивезення сміття, утримання та ремонту житла. Це пов’язано зі зростанням вартості матеріалів, послуг і заробітної плати. У середньому тарифи зросли на 18,5%. Зокрема, прибирання сміття зросло на 5,4%, а утримання та ремонт житла – на 3,8%.

Питання про те, як довго діятиме мораторій на підвищення тарифів на електроенергію, залишається відкритим. Багато залежатиме від розвитку ситуації в енергетичному секторі, макроекономічної ситуації в країні та політичних рішень уряду.

Рішення про заморожування тарифів на електроенергію є тимчасовим заходом, спрямованим на пом’якшення негативних соціальних наслідків енергетичної кризи. Однак для довгострокового розвитку енергетичного сектору та забезпечення енергетичної безпеки України необхідно розробити комплексний план реформ, який дозволить створити стійку та ефективну енергетичну систему.

Романчук Микола

Recent Posts

Нафтові котирування різко змінили курс: що відбувається на ринку

На ринку нафти зафіксували значні зміни. На ціни на нафту впливають очікування інвесторів щодо двох…

6 хв. ago

Назвали 5 прихованих, але корисних функцій смартфонів

Оновлена операційна система One UI 7 для телефонів Galaxy містить кілька функцій, на які користувачі…

16 хв. ago

Макрон попередив: тиск на Путіна зростатиме вже найближчими днями

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що упродовж наступних 8-10 днів міжнародний тиск на Росію буде посилено,…

23 хв. ago

Найкращий фільм в історії? Спілберг дав несподівану пораду

Режисер Стівен Спілберг порадив усім фільм «Хрещений батько», яким вважає «найкращим із будь-коли створених». Про це повідомило…

28 хв. ago

Прорив у науці: як дослідники змінили підхід до вивчення атомів

Понад століття вчені покладаються на кристалографію для виявлення атомної структури матеріалів. Це дуже ефективний метод, який зробив…

39 хв. ago

В ISW пояснили, навіщо Путіну перемир’я на День Перемоги

Російський диктатор Володимир Путін не розглядає перемир'я на День Перемоги як серйозний крок на шляху…

53 хв. ago