Хто гальмує запровадження економічного бронювання в Україні, розповів міністр фінансів

На думку міністра фінансів Сергія Марченка, економічне бронювання давно треба було запровадити. Натомість це питання досі дискутується через свою складність. Про це очільник Мінфіну повідомив 29 вересня під час тематичної дискусії, що проходила в рамках спільного з EFI Group проєкту LB.ua «Нова країна».

«Коли ви спілкуєтесь із військовими, ви їх ніколи не переконаєте, що це потрібно робити. Ніколи. Вони кажуть: давайте ми теж зараз 35 тисяч заплатимо і підемо трошки відпочинемо. І на це питання я не знаю відповіді. Хоча я розумію прекрасно, що відбувається. Оскільки, умовно кажучи, ми бачимо корупцію в ВЛК, ТЦК, кордони. Люди ж всі розумні. Вони всі шукають спосіб, як не зробити. Знову ж таки, бронювання, воно ж у нас є. Мільйон чоловіків заброньовано. Тому якби це був дійсно прозорий спосіб, коли ти платиш податки, реєструєшся, і це тобі дозволяє як мінімум бути гарантованим, що тебе не спіймають, відразу не «запакують» і не відправлять кудись без твого відома, було б краще. Але дискусія непроста, тому що має поєднуватись з планами мобілізації, з розумінням того, що там відбувається, які є потреби, і чи вони повністю закриті. Наскільки я розумію, вони не повністю закриті, тому питання економічного бронювання досі дискутується», — зазначив Сергій Марченко

Про можливість запровадження економічного бронювання в найближчому часі повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК, підтвердивши реальність цієї ініціативи, але зауваживши, що питання є складним з соціально-політичної точки зору. За його словами, Згідно з розрахунками Міністерства фінансів, щомісячні надходження в бюджет від економічного бронювання можуть становити близько 8 мільярдів гривень, враховуючи, що більшість військовозобов’язаних, які нині працюють за зарплату менше 35 тисяч гривень, отримуватимуть саме цю суму. 

Ідея запровадження в Україні економічного бронювання – це складне питання, яке зараз активно обговорюється в парламенті. Наразі напрацьовуються кілька окремих документів із різними підходами, а остаточної редакції проєкту закону ще немає. Про це 25 вересня розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

Романчук Микола

Recent Posts

Зміни в мобілізації з 1 жовтня: до чого готуватись

З 1 жовтня 2024 року в Україні почнуться зміни у мобілізації, які стосуються тих, хто…

7 хв. ago

Марихуана, ЛСД та амфетамін: як син депутата Горковенка рекламує Україну у Лондоні

Вже давно нікого не дивує, що за дивним збігом обставин майже всі діти українських депутатів…

16 хв. ago

“Він мені подобається”: Трамп заявив, що має хороші відносини з Зеленським

Колишній президент США та кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп заявив, що має хороші стосунки…

24 хв. ago

Ворог окупував Невське та просунувся у Вугледарі й Торецьку – DeepState

Ворог окупував Невське та просунувся у Вугледарі й Торецьку, повідомляють аналітику проєкту DeepState. Аналітик кажуть також про просування окупантів…

33 хв. ago

“Завдає їй великих страждань”: з Кейт Міддлтон трапилася неприємність після курсу хімієтерапії

Кейт Міддлтон зіткнулася з негативною реакцією після того, як оголосила про закінчення курсу хімієтерапії. 9 вересня…

42 хв. ago

ТЦК дали українцям 10 днів: що готують нова мобілізація та повістки через “Укрпошту”

Особи, які отримали повістку про мобілізацію, мають 14 днів, щоб з'явитися до ТЦК, як пояснив…

50 хв. ago