Хто гальмує запровадження економічного бронювання в Україні, розповів міністр фінансів

На думку міністра фінансів Сергія Марченка, економічне бронювання давно треба було запровадити. Натомість це питання досі дискутується через свою складність. Про це очільник Мінфіну повідомив 29 вересня під час тематичної дискусії, що проходила в рамках спільного з EFI Group проєкту LB.ua «Нова країна».

«Коли ви спілкуєтесь із військовими, ви їх ніколи не переконаєте, що це потрібно робити. Ніколи. Вони кажуть: давайте ми теж зараз 35 тисяч заплатимо і підемо трошки відпочинемо. І на це питання я не знаю відповіді. Хоча я розумію прекрасно, що відбувається. Оскільки, умовно кажучи, ми бачимо корупцію в ВЛК, ТЦК, кордони. Люди ж всі розумні. Вони всі шукають спосіб, як не зробити. Знову ж таки, бронювання, воно ж у нас є. Мільйон чоловіків заброньовано. Тому якби це був дійсно прозорий спосіб, коли ти платиш податки, реєструєшся, і це тобі дозволяє як мінімум бути гарантованим, що тебе не спіймають, відразу не «запакують» і не відправлять кудись без твого відома, було б краще. Але дискусія непроста, тому що має поєднуватись з планами мобілізації, з розумінням того, що там відбувається, які є потреби, і чи вони повністю закриті. Наскільки я розумію, вони не повністю закриті, тому питання економічного бронювання досі дискутується», — зазначив Сергій Марченко

Про можливість запровадження економічного бронювання в найближчому часі повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю РБК, підтвердивши реальність цієї ініціативи, але зауваживши, що питання є складним з соціально-політичної точки зору. За його словами, Згідно з розрахунками Міністерства фінансів, щомісячні надходження в бюджет від економічного бронювання можуть становити близько 8 мільярдів гривень, враховуючи, що більшість військовозобов’язаних, які нині працюють за зарплату менше 35 тисяч гривень, отримуватимуть саме цю суму. 

Ідея запровадження в Україні економічного бронювання – це складне питання, яке зараз активно обговорюється в парламенті. Наразі напрацьовуються кілька окремих документів із різними підходами, а остаточної редакції проєкту закону ще немає. Про це 25 вересня розповів народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

Романчук Микола

Recent Posts

Продається у кількості 1 штука: у Тернополі міськрада виставила на аукціон цапа за 60 грн

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради від імені якого діє КП "Об'єднання парків культури і відпочинку…

7 хв. ago

Росія знайшла покупців для краденого вугілля з Донбасу

Російська компанія «Торговий дім «Донське вугілля» збирається в жовтні почати експорт вугілля з Донбасу. Про…

16 хв. ago

В уряді пояснили, чи каратимуть українців, які отримали паспорт РФ в окупації

Міністерство юстиції запевняє, що громадяни України, які під примусом отримали російські паспорти на окупованих територіях,…

25 хв. ago

Лещата закриваються: у Вугледарі РФ має чисельну перевагу до 8 разів, — експерт

Російські війська хочуть оточити Вугледар. Лещата навколо міста закриваються, ситуація з кожним днем стає більш напруженою.…

33 хв. ago

Відключення світла повертаються: як підготувати будинок та техніку до жорсткої зими

В Україні очікуються серйозні відключення електроенергії взимку 2024 року через можливі збитки від російських атак…

42 хв. ago

“Золоті” продукти: ціни в Україні уже перевищили європейські

В Україні спостерігається стабільна тенденція зростання цін на товари різних продуктових груп. Так, попри сезон…

51 хв. ago