Оскарження штрафів, накладених територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), залишається у віданні судової гілки влади. Вирішення кожного окремого випадку залежатиме від сукупності факторів та обставин, які будуть враховані судом під час розгляду справи.
Артем Бондар, адвокат по військовому праву адвокатського об’єднання “Актум”, повідомив подробиці для видання “Телеграф“.
Він наголосив на тому, що судова практика за позовами пов’язаними з мобілізацією лише формується. ТЦК наразі що мало застосовують механізм штрафів, а громадяни рідко їх оскаржують.
Адвокат зазначив, якщо чоловік одружився чи змінив місце проживання 2021 року й досі не повідомив цю інформацію у ТЦК, він скоїв правопорушення. Водночас правознавець не назвав, як саме можуть покарати у такому випадку.
Також він назвав й ситуацію стосовно дотримання термінів, що надаються для накладення штрафу. Якщо військовозобов’язаний, зі слів юриста, по повістці не з’явився, скажімо, на 1 червня 2023 року, на нього може бути застосований штраф тільки в період до 1 червня 2024 року.
“Але це не врятує порушника від нової повістки та накладення штрафу, якщо він проігнорує його знову”, – повідомив фахівець.
За неоновлення даних військовозобов’язаних керівники ТЦК тепер можуть застосовувати штрафні санкції у сумі 17000-25000 грн. Кошти стягуватимуть із рахунків та майна, якщо не сплатити штраф. Адвокат розповів, якщо військовозобов’язаний не сплатив, але має єдине житло, то таке майно з земельною ділянкою забрати не вдасться, оскільки сума стягнення не перевищує 160 000 грн. Звернути стягнення теоретично можна на нерухоме майно лише у разі, якщо було відкрито зведене виконавче провадження.
Найближчим часом українці можуть помітити зростання комунальних платежів у своїх рахунках через плановий перегляд тарифів…
Починаючи з 2026 року Україна може зіткнутися з найгострішою фінансовою кризою з часів повномасштабної війни:…
Кремлівські пропагандисти знову вразили уяву глядачів, поширивши тривожну візуалізацію Лондона, нібито зруйнованого ядерним ударом, з…
В Україні кожна людина, яка сідає за кермо автомобіля, зобов'язана мати у своїй машині аптечку,…
Попри заборону на виїзд для військовозобов’язаних чоловіків під час воєнного стану, українське законодавство передбачає винятки.…
У 22 з 27 країн ЄС мають національну мінімальну заробітну плату, станом на 1 січня…