Мобілізація інвалідів: кого заберуть штурмувати посадки з 1 серпня

Верховна Рада України ухвалила рішення про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації в країні ще на три місяці, починаючи з 12 серпня 2024 року. Це рішення передбачає можливість подальшого призову на військову службу чоловіків призовного віку, які відповідають критеріям військово-лікарської комісії та не мають законних підстав для відстрочки.

Чи торкнеться мобілізація в Україні в серпні чоловіків з інвалідністю та в яких випадках можуть призвати на службу – розповідаємо нижче.

Мобілізація інвалідів в Україні – хто може піти служити

Новий закон про мобілізацію в Україні, який набув чинності з 18 травня 2024 року, не передбачає призов на військову службу чоловіків з інвалідністю, незалежно від групи. Тобто, мобілізація інвалідів за новим законом (сюди входить і мобілізація інвалідів 3 групи, і мобілізація інвалідів 2 групи) залишається добровільною. Єдина умова: групу інвалідності має бути підтверджено висновком військово-лікарської комісії (ВЛК) – лише в цьому разі буде можлива відстрочка від мобілізації.

Водночас норма закону диктує, що чоловіки з інвалідністю II і III групи, які були встановлені після 24 лютого 2022 року (після повномасштабного вторгнення РФ в Україну), зобов’язані впродовж 9 місяців пройти повторну перекомісію ВЛК – щоб підтвердити групу інвалідності. Інвалідність 1 групи підтверджувати не потрібно – вона передбачає дуже серйозні захворювання, тому мобілізація інвалідів 1 групи не проводиться.

У разі, якщо ВЛК не підтверджує інвалідність, тобто, військовозобов’язаний не буде визнаний особою з інвалідністю, то його можуть мобілізувати на військову службу.

Перекомісія з інвалідності під час воєнного стану – кому проходити не потрібно

У деяких випадках чоловікам з інвалідністю проходити перекомісію не потрібно, навіть якщо інвалідність було отримано після 24 лютого 2022 року. Це можливо в такому разі:

  • якщо інвалідність II і III груп встановлено в порядку підвищення/зменшення групи інвалідності;
  • якщо є інвалідність унаслідок захворювань, поранень, отриманих на військовій службі;
  • при інвалідності через відсутність кінцівки, кистей, стоп, одного з парних органів;
  • якщо інвалідність встановлена через онкозахворювання, інтелектуальні порушення, психічні розлади, церебральний параліч або інші паралітичні синдроми.

Також повторно підтверджувати інвалідність не потрібно, якщо її встановлено з дитинства.

Нагадаємо, що діагнози та захворювання, через які людина може бути визнана непридатною до військової служби, зазначені в наказі Міністра оборони України “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України” №402.

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

1 годину ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

1 годину ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

1 годину ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

2 години ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

2 години ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

2 години ago