Електрики буде більше, ніж потрібно: відключення скасують – названі терміни

Дефіцит електроенергії в Україні буде усунено лише у 2026 році, — прогноз МВФ.

Середній дефіцит електроенергії у 2024 році становитиме близько 10%. Зниження дефіциту очікується у 2025.

Таким чином, уже в 2026 році запас електроенергії буде в нормі, а можливо навіть більше, чим потрібно, тому саме на той період і припадають повністю скасування відключень світла.

Міжнародний валютний фонд прогнозує, що середній дефіцит електроенергії в Україні у 2024 році складе близько 10%, поступово знизиться протягом 2025 року і буде усунений до початку 2026 року.

“Дані про енергетичні потужності, як і раніше, суворо контролюються в умовах воєнного стану, але, виходячи з попередніх моделей споживання та імпорту, серйозний дефіцит (до 30%), ймовірно, виникне тільки в години пік”, – очікує МВФ.

У цьому сценарії промисловим споживачам доведеться працювати нижче за потужність, а споживання домогосподарств буде обмежено за рахунок планових відключень, у тому числі взимку. Додаткові атаки ще більше дестабілізують енергетичну систему, зазначають в МВФ.

“Очікується, що дефіцит енергії збережеться протягом 2024 та 2025 років, хоча його масштаби будуть обмежені стійкістю енергетичної системи”, – прогнозують у МВФ.

Оцінки дефіциту енергії включають ремонт відновлюваної потужності (у тому числі ДПЕК деяких ТЕС), деяке збільшення європейського імпорту, установку малих (газових) генераторів (до 1 ГВт у 2024 році), а також дефіцит, що виникає в результаті необхідного планового обслуговування АЕС в 2-4 кварталах 2024 року.

“Більш того, підвищення тарифів для населення в середньому на 60% з 1 червня також має стимулювати зміни у структурі споживання та забезпечити додаткові доходи енергетичним компаніям”, – йдеться у Меморандумі.

За даними фонду, імпорт енергії з європейської мережі ENTSO-E в даний час обмежений 1,7 ГВт у звичайний час з додатковими 0,3 ГВт для покриття аварійного дефіциту і таким чином не може повністю покрити втрачену потужність. Незважаючи на те, що можуть бути деякі можливості збільшення імпорту електроенергії для покриття дефіциту енергії під час пікового споживання, значне короткострокове збільшення імпорту електроенергії в ЄС малоймовірне через інфраструктурні обмеження в сусідніх країнах.

Нагадаємо, за даними МВФ, масштабні атаки на український енергетичний сектор наприкінці березня – у травні серйозно пошкодили або знищили близько половини потужностей, що генерують (понад 9 ГВт). Декілька теплових (ТЕС) та гідроелектростанцій (ГЕС) у Київській, Харківській та Запорізькій областях було повністю зруйновано, інші ТЕС та ГЕС пошкоджено різною мірою. Загалом обсяг зруйнованої потужності оцінюється у більш ніж 80% для ТЕС та понад 40% для ГЕС.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Росіяни лякають Європу: поширюють карту часу підльоту ракет до країн ЄС

Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…

7 хв. ago

Непристойні витрати короля Чарльза III: компромат відкопали противники монархії

Серед частини британського суспільства розростається невдоволення після того, як з'ясувалося, у що обійшлася коронація короля Чарльза…

16 хв. ago

ЗМІ вказали, скільки чоловіків в Україні ховаються від реєстрів

В Україні триває війна і питання посилення мобілізації виникає повсякчас. По нестачу бійців говорять військові,…

24 хв. ago

Найкращі авто для зими: моделі, що легко впораються зі снігом

Нові  автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…

31 хв. ago

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

39 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

40 хв. ago