Чи очікувати українцям на повістки телефоном – роз’яснення адвоката

Коли на підприємство надходить лист з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку має обов’язок вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис. Проте багато цікавляться тим, чи є законними методи вручення повісток через поштові скриньки, СМС або телефонні дзвінки.

З цього приводу висловився юрист Костянтин Гритчин і пояснив, яке покарання можна отримати за неявку за такою повісткою.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) мають право викликати військовозобов’язаних для уточнення даних і проходження медичного обліку через повістку, залишену в поштовій скриньці. У разі неявки за такою повісткою, передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн.

Чи є законними повістки телефоном, чи поштою

Юрист зазначив, що виклик через телефон або звичайну пошту (не рекомендованим або цінним листом з обов’язковим врученням) не є належним способом вручення повістки. Проте згідно з новим документом, повістки та інші документи про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер можуть надсилатися рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Варто також зазначити, що новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, передбачає низку змін, ухвалених Кабінетом міністрів. Зокрема, уряд визначив, що належне підтвердження оповіщення про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою є обов’язковим.

Відтепер повістка про виклик до ТЦК за місцем проживання може бути надіслана після завершення 60-денного терміну, відведеного на уточнення облікових даних. Належним підтвердженням оповіщення є:

  1. День отримання поштового відправлення особою, підтверджений інформацією або документами від поштового оператора.
  2. День проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення або відсутність особи за адресою проживання, зазначеною під час уточнення облікових даних.
  3. День проставлення відмітки про відмову отримати відправлення або відсутність особи за задекларованою адресою проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Очікується, що ці зміни забезпечать чіткішу процедуру вручення повісток та допоможуть уникнути непорозумінь щодо отримання викликів до військкоматів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

3 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago