Чи очікувати українцям на повістки телефоном – роз’яснення адвоката

Коли на підприємство надходить лист з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку має обов’язок вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис. Проте багато цікавляться тим, чи є законними методи вручення повісток через поштові скриньки, СМС або телефонні дзвінки.

З цього приводу висловився юрист Костянтин Гритчин і пояснив, яке покарання можна отримати за неявку за такою повісткою.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) мають право викликати військовозобов’язаних для уточнення даних і проходження медичного обліку через повістку, залишену в поштовій скриньці. У разі неявки за такою повісткою, передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн.

Чи є законними повістки телефоном, чи поштою

Юрист зазначив, що виклик через телефон або звичайну пошту (не рекомендованим або цінним листом з обов’язковим врученням) не є належним способом вручення повістки. Проте згідно з новим документом, повістки та інші документи про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер можуть надсилатися рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Варто також зазначити, що новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, передбачає низку змін, ухвалених Кабінетом міністрів. Зокрема, уряд визначив, що належне підтвердження оповіщення про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою є обов’язковим.

Відтепер повістка про виклик до ТЦК за місцем проживання може бути надіслана після завершення 60-денного терміну, відведеного на уточнення облікових даних. Належним підтвердженням оповіщення є:

  1. День отримання поштового відправлення особою, підтверджений інформацією або документами від поштового оператора.
  2. День проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення або відсутність особи за адресою проживання, зазначеною під час уточнення облікових даних.
  3. День проставлення відмітки про відмову отримати відправлення або відсутність особи за задекларованою адресою проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Очікується, що ці зміни забезпечать чіткішу процедуру вручення повісток та допоможуть уникнути непорозумінь щодо отримання викликів до військкоматів.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України, – опитування

В Угорщині погіршилося ставлення до українських біженців. Лише 17% угорців почувалися б добре, якби по сусідству…

3 хв. ago

Маршрутку зімʼяло вщент: жахлива ДТП сталась на Рівненщині, багато загиблих (фото, відео)

У суботу, 6 липня, в Рівненській області сталась смертельна ДТП. Загинуло понад 10 людей, серед…

6 хв. ago

У мережі повідомили про загибель брата радника глави Офісу Зеленського

У мережі з’явилась інформація про те, що було ліквідовано Володимира Подоляка – старшого брата радника…

8 хв. ago

Гетманцев: Доходи бюджету суттєво зросли, але податки все одно треба сильно підвищувати

Голова Комітету ВР з питань фінансової, податкової та митної політики  Данило Гетманцев показав інфографіку, як зросли…

8 хв. ago

Пастки злиднів: 7 ключових причин, через які бідні залишаються бідними

У сьогоднішньому складному економічному ландшафті боротьба бідних та середнього класу за накопичення багатства стає дедалі очевиднішою. Експерти…

15 хв. ago

Спека повертається з новими силами: киянам прогнозують три пекельні дні

Після нетривалого приходу дощів, що спричинило похолодання в Києві, спека повертається з новою силою. Тож мешканцям…

26 хв. ago