Чи очікувати українцям на повістки телефоном – роз’яснення адвоката

Коли на підприємство надходить лист з військкомату, відповідальний за ведення військового обліку має обов’язок вручити повістку військовозобов’язаному працівнику під підпис. Проте багато цікавляться тим, чи є законними методи вручення повісток через поштові скриньки, СМС або телефонні дзвінки.

З цього приводу висловився юрист Костянтин Гритчин і пояснив, яке покарання можна отримати за неявку за такою повісткою.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) мають право викликати військовозобов’язаних для уточнення даних і проходження медичного обліку через повістку, залишену в поштовій скриньці. У разі неявки за такою повісткою, передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн.

Чи є законними повістки телефоном, чи поштою

Юрист зазначив, що виклик через телефон або звичайну пошту (не рекомендованим або цінним листом з обов’язковим врученням) не є належним способом вручення повістки. Проте згідно з новим документом, повістки та інші документи про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер можуть надсилатися рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Варто також зазначити, що новий закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня, передбачає низку змін, ухвалених Кабінетом міністрів. Зокрема, уряд визначив, що належне підтвердження оповіщення про виклик до ТЦК у разі надсилання повістки поштою є обов’язковим.

Відтепер повістка про виклик до ТЦК за місцем проживання може бути надіслана після завершення 60-денного терміну, відведеного на уточнення облікових даних. Належним підтвердженням оповіщення є:

  1. День отримання поштового відправлення особою, підтверджений інформацією або документами від поштового оператора.
  2. День проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення або відсутність особи за адресою проживання, зазначеною під час уточнення облікових даних.
  3. День проставлення відмітки про відмову отримати відправлення або відсутність особи за задекларованою адресою проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси.

Очікується, що ці зміни забезпечать чіткішу процедуру вручення повісток та допоможуть уникнути непорозумінь щодо отримання викликів до військкоматів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Скандальний суддя Вовк, звільнений «за статтею», отримав на прощання понад 3,5 млн грн

Голова ліквідованого у 2022 році Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк був звільнений лише у березні 2025…

5 хв. ago

Командири скаржаться, що мобілізація перетворилася на “клоунаду”

Мобілізація в Україні переживає непрості часи. Командири скаржаться, що за рік-півтора вона перетворилась на справжню…

16 хв. ago

Європейці назвали найбільш зіпсовані і недооцінені туристичні напрямки в Європі

Країни Європи користуються неабиякою популярністю серед туристів. Щороку їх відвідують мільйони людей, тож велика частина напрямків вже…

25 хв. ago

Якщо Росія зупинить війну, щоб відновити сили, то потім знову нападе на Україну, а не Європу — журналіст

Путін буде воювати проти України стільки часу, скільки йому будуть дозволяти економічні та людські ресурси. Якщо Росія вирішить…

33 хв. ago

Колекціонери полюють за українськими монетами: які можна продати за величезні гроші

Українські монети різних номіналів та років випуску можуть становити цінність для нумізматів. Іноді за рідкісні…

40 хв. ago

Зарплатні вже недостатньо: які умови диктує молодь на ринку праці

Ринок праці в Україні зазнає змін: роботодавці постійно шукають кадри, пропонуючи конкурентні зарплати та можливості для розвитку. Однак…

49 хв. ago