У Чехії українським біженцям доведеться шукати нове житло: що сталося

На українських біженців у Чехії з 1 вересня 2024 року чекають зміни умов надання державного гуманітарного житла.

Про це поідомляє proukrainu.blesk.cz.

Так, війна в Україні змусила мільйони людей залишити свої будинки та шукати притулку в інших країнах. Однією з держав, яка прийняла значну кількість українських біженців, стала Чехія. Уряд цієї країни надав українцям гуманітарне житло, щоб допомогти їм знайти дах у важкий час. Однак із 1 вересня 2024 року очікуються зміни в умовах надання такого житла. Справа в тому, що воно надаватиметься на строк до 90 днів.

У зв’язку із зміною правил українцям потрібно шукати собі інше житло. Крім того, зміни стосуватимуться і вразливих категорій біженців.

“Зміна стосується і тих, хто належить до категорії вразливих осіб. Якщо станом на 1 вересня 2024 року ви перевищите термін 90 днів з дати надання першого тимчасового захисту, вам потрібно буде досі виселитися з державного гуманітарного житла”, – звернули увагу в МВС Чехії.

Українці у Чехії

Тому біженців закликають не залишати пошук нового житла на даний момент.

“До кінця серпня вам необхідно буде знайти собі власне житло або домовитися про оплату оренди квартири, в якій ви мешкаєте зараз”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, у МВС пояснили, що система екстреного проживання та притулку була задумана як тимчасове рішення щодо питання, що робити тим, хто не в змозі орендувати житло самостійно. Тому безкоштовне проживання надаватиметься спочатку після приїзду.

“Вразливі особи з особливими потребами, які не зможуть самостійно забезпечити житло, можуть скористатися компенсаційними та підтримуючими засобами соціальної підтримки”, – йдеться у повідомленні.

Тим часом у Мінпраці Чехії пояснили, що проживання людей з тимчасовим захистом підтримують через:

  • надання фінансової допомоги;
  • збільшення виплат на житло для вразливих осіб: у зареєстрованому житлі – 6 000 крон (243 євро) на особу, та 4 800 крон (194 євро) на особу у незареєстрованому житлі.
  • надзвичайну невідкладну допомогу внаслідок надзвичайної події, як втрата чи загроза втрати житла. Така допомога може бути призначена повторно протягом календарного року до 20 розмірів прожиткового мінімуму.

Отже, біженцям радять або орендувати окреме житло, або домовитись із гуртожитком про подальшу оплату проживання. На додаток до цього можна звертатися до центрів допомоги біженцям, де надають консультації щодо пошуку житла.

Лисенко Катерина

Recent Posts

“Найбагатша країна Європи”: Трамп домовиться про вигідну для України мирну угоду, – Bild

Україна є "найбагатшою країною Європи" і, коли Дональд Трамп стане президентом США, він проведе переговори про мирну…

6 хв. ago

Про пенсію у 60 і не мрійте: в Україні зміняться правила виходу на заслужений відпочинок

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати. Отже, вийти…

9 хв. ago

Борги за комуналку: коли житло можуть забрати

У країні, де платіжки за комуналку часом схожі на якусь "катівню" для гаманця, питання «чи…

22 хв. ago

Пора відступати: під Кураховим ситуація стає критичною

На Донеччині, на Курахівському напрямку, українські підрозділи опинилися в напівоточенні, а тому командуванню варто ухвалити…

29 хв. ago

Ліквідовано сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курщині

Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…

53 хв. ago

Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку

Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…

60 хв. ago