Коли та кому в Україні треба обов’язково отримати ID-картку: у ДМСУ роз’яснили правила

В Україні громадяни можуть отримувати ID-картки замість старих паспортів у формі книжечки. У міграційній службі пояснили, в яких випадках ця заміна документів є обов’язковою, а в яких – рішення приймає громадянин самостійно.   

Про це розповіли на офіційному порталі Державної міграційної служби. Зазначається, що ID-картку видають обов’язково при досягненні 14-річного віку. Також видають ID-картку у випадку втрати або викрадення паспорта, закінчення його терміну дії. Це також стосується ситуацій, коли є помилка в інформації, або інформацію потрібно змінити.     

ID-картку також обов’язково оформлюють у випадку заміни паспорта зразка 1994 року, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця після досягнення 25 або 45 років, з урахуванням особливостей дії воєнного стану в Україні. При цьому заміна паспорта зразка 1994 року відбувається за бажанням. Тобто, якщо паспорт містить актуальну інформацію і власник своєчасно прийшов вклеїти нове фото – громадянин може й надалі користуватися таким документом. Водночас зберігається можливість отримати ID-картку за власним бажанням.   

“Зверніть увагу, що ID-картка видається зі строком дії 4 роки для осіб віком від 14 до 18 років та зі строком дії 10 років для осіб, яким виповнилося 18 років і старше”, – додали в Державній міграційній службі. 

Для оформлення ID-картки необхідно звертатися до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби, “Паспортного сервісу” або Центру надання адміністративних послуг, незалежно від місця реєстрації. Додаткову інформацію можна дізнатися за посиланням. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

2 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago