З початку воєнного стану в Україні спостерігається зростання кількості спроб нелегального перетину державного кордону. Найбільше випадків фіксується на кордонах з Румунією та Молдовою, де організатори ризикованих маршрутів намагаються обійти контроль. Чому саме ці напрямки стають найбільш популярними, і як з ними бореться Державна прикордонна служба — читайте далі.
З початку війни найбільша кількість спроб нелегального перетину кордону була зафіксована на ділянках з Румунією та Молдовою. Про це в ефірі “Ми-Україна” повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко. За його словами, організатори незаконних перетинів роблять ставку на те, як будуть ставитись до тих, хто зуміє потрапити за кордон. Згідно з його даними, більшість таких спроб спостерігаються саме на кордоні з Румунією та Молдовою, тоді як на ділянках з Угорщиною та Словаччиною ситуація значно спокійніша, а найбільше контролюється кордон з Польщею.
Демченко також підкреслив, що більшість спроб нелегального перетину фіксуються поза межами пунктів пропуску, але трапляються й випадки підробки документів навіть на самих КПП. Зокрема, громадяни намагаються подавати фальшиві документи, зокрема військово-облікові чи документи про інвалідність. Проте такі випадки не є рідкістю — щодня фіксуються від 2 до 10 подібних спроб.
The New York Times оприлюднила масштабне розслідування про те, як саморобні дрони-камікадзе змінили характер бойових дій в…
На початку 2025 року для українців, які мешкають за кордоном, з’явилися нововведення, пов’язані з соціальними…
В Україні знову стався інцидент за участю ТЦК: це було у Запоріжжі. Чоловіки, яких доставили до…
9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379, який передбачає зміни до…
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про зосередження уваги на зміцненні спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї…
У "Дії" відновили роботу Державного реєстру актів цивільного стану після масштабної кібератаки. Українці тепер знову можуть…