Стало відомо, скільки українців у Норвегії не хочуть повертатися додому.
Про це повідомляє VG, посилаючись на результати опитування, оприлюдненого Управлінням з питань інтеграції та різноманіття (IMDi).
За результатами дослідження, значна частина українців, які знайшли притулок у Норвегії – майже половина – планує залишитися там на постійне проживання навіть після закінчення війни. Водночас лише десята частина опитаних біженців висловила намір повернутися в Україну.
Дослідження також зазначає тенденцію до збільшення кількості неповнолітніх українських біженців підліткового віку, які прибувають до Норвегії.
При цьому дослідниця Вільде Гернес з Інституту міських та регіональних досліджень (NIBR) при OsloMet зазначила дві тенденції серед біженців. За її словами, ті, хто вже тривалий час перебуває у Норвегії, більше схильні залишитися, а серед новоприбулих багато тих, хто з самого початку планує осісти в цій країні. Крім того, спостерігається зростання кількості підлітків з України, які прибувають до Норвегії.
Гернес також підкреслила, що серед новоприбулих з України зросла кількість молоді віком 16-17 років. Вона припускає, що це пов’язано з тим, що з 18 років юнаки вже не можуть виїжджати з країни через можливу мобілізацію.
Рік тому в подібному опитуванні в січні 2023 року кожен третій український біженець говорив, що хоче залишитися в Норвегії, тоді як більшість сумнівалися у своєму рішенні.
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Верещук заявила, що проходить обговорення ідеї про продовження терміну добровільного…
Управління Верховного комісара ООН з прав людини звернуло увагу на недотримання права на відмову від…
Новинні канали Сирії, близькі до нової влади, оприлюднили знімки візиту міністра закордонних справ Німеччини Аннилени Бербок. Однак…
У війні проти України РФ була ближчою за все до того, щоб застосувати ядерну зброю,…
Піщана пустеля Кузупчі (Kubuqi Desert) у Внутрішній Монголії колись мала репутацію «моря смерті». Проте нещодавно…
В Україні вступили в силу зміни в процесі мобілізації, що торкнулися статусу обмежено придатних до…