Медико-соціальних експертних комісій з січня 2025 року вже “не буде як юридичних осіб”. А поки триває процес реорганізації роботи МСЕК, правоохоронці здіснюють перевірку документів про інвалвдність, які раніше виписували ці комісії. Вже є результати.
Як повідомив очільник Міністерства охорони здоровʼя Віктор Ляшко, правоохоронні органи вже передали МОЗ понад 2000 справ про сумнівну інвалідність. Половину з них у МОЗ вже розглянули.
“Дивіться: в кожній системі є люди, які паразитують на системі. Для (боротьби з ними) в країні створена велика мережа правоохоронних і антикорупційних органів. Де-факто ми з ними співпрацюємо”, – зазначив міністр.
За його словами, з тих справ про сумнівну інвалідність, що передано у міністерство, підлеглі пана Ляшка розглянули майже тисячу. З цієї “майже тисячі” міністерство скасувало інвалідність 188 особам. Ще 388 передано на розгляд науково-дослідного інституту МОЗ.
Пан Ляшко підкреслив: “все рано чи пізно стає очевидним”. Відповідно, міністр закликав лікарів у експертних групах, які встановлюватимуть інвалідність замість МСЕК, працювати в рамках правового поля.
Очільник МОЗ додав, що вже визначеноі перелік діагнозів, по яких інвалідність буде встановлюватися один раз та назавжди, щоб “не було потреби приходити раз на рік чи раз на два роки на переогляди”.
The New York Times оприлюднила масштабне розслідування про те, як саморобні дрони-камікадзе змінили характер бойових дій в…
На початку 2025 року для українців, які мешкають за кордоном, з’явилися нововведення, пов’язані з соціальними…
В Україні знову стався інцидент за участю ТЦК: це було у Запоріжжі. Чоловіки, яких доставили до…
9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379, який передбачає зміни до…
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про зосередження уваги на зміцненні спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї…
У "Дії" відновили роботу Державного реєстру актів цивільного стану після масштабної кібератаки. Українці тепер знову можуть…