Медико-соціальних експертних комісій з січня 2025 року вже “не буде як юридичних осіб”. А поки триває процес реорганізації роботи МСЕК, правоохоронці здіснюють перевірку документів про інвалвдність, які раніше виписували ці комісії. Вже є результати.
Як повідомив очільник Міністерства охорони здоровʼя Віктор Ляшко, правоохоронні органи вже передали МОЗ понад 2000 справ про сумнівну інвалідність. Половину з них у МОЗ вже розглянули.
“Дивіться: в кожній системі є люди, які паразитують на системі. Для (боротьби з ними) в країні створена велика мережа правоохоронних і антикорупційних органів. Де-факто ми з ними співпрацюємо”, – зазначив міністр.
За його словами, з тих справ про сумнівну інвалідність, що передано у міністерство, підлеглі пана Ляшка розглянули майже тисячу. З цієї “майже тисячі” міністерство скасувало інвалідність 188 особам. Ще 388 передано на розгляд науково-дослідного інституту МОЗ.
Пан Ляшко підкреслив: “все рано чи пізно стає очевидним”. Відповідно, міністр закликав лікарів у експертних групах, які встановлюватимуть інвалідність замість МСЕК, працювати в рамках правового поля.
Очільник МОЗ додав, що вже визначеноі перелік діагнозів, по яких інвалідність буде встановлюватися один раз та назавжди, щоб “не було потреби приходити раз на рік чи раз на два роки на переогляди”.
У Львові благодійний фонд "Україна — Русь" випустив карту "Соборна Україна", в якій стверджується, що…
Українцям надали важливі роз'яснення щодо мобілізації в умовах воєнного стану. Згідно із законодавством, усі чоловіки…
Девіду Бекхему не вдалося отримати лицарське звання від короля Чарльза У понеділок увечері було оголошено…
На світових фінансових ринках уже формують тренди, які можуть визначити динаміку активів у 2025 році.…
В Україні зростає кількість випадків, коли батьки намагаються вивезти за кордон своїх синів, які ще…
Трагічна авіакатастрофа в міжнародному аеропорту Муан, яка забрала життя 179 людей, викликала серйозні питання щодо…