Згідно з останніми законодавчими змінами щодо мобілізації в Україні, особи зі статусом інвалідності отримали чіткі гарантії щодо захисту своїх прав. Відповідно до чинного законодавства, громадяни України, які мають офіційно підтверджений статус інвалідності, мають право на відстрочку від військової служби та не підлягають мобілізації.
Перевірка статусу інвалідності
У межах реформування системи медико-соціальної експертизи запроваджуються нові механізми перевірки статусу інвалідності. Спеціально створені експертні групи отримають повноваження щодо підтвердження або скасування раніше встановленого статусу. Особлива увага приділяється громадянам, які отримали статус інвалідності після початку повномасштабного вторгнення — 24 лютого 2022 року.
Дистанційне підтвердження статусу через “Резерв+”
Для спрощення процедури та мінімізації необхідності особистого відвідування територіальних центрів комплектування (ТЦК), введено можливість дистанційного підтвердження статусу інвалідності через застосунок “Резерв+” особам, які мають відповідні документи. Це дозволяє військовозобов’язаним оперативно оновлювати свої дані без зайвих бюрократичних процедур.
Статус інвалідності третьої групи та мобілізація
Попри суспільні занепокоєння щодо можливого скасування відстрочки для осіб із третьою групою інвалідності, таких змін не було впроваджено. Вступ до лав ЗСУ для осіб з інвалідністю можливий виключно на добровільній основі після проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
Особливі випадки, коли підтвердження не потрібне
Законодавство передбачає ситуації, коли додаткове підтвердження статусу інвалідності не вимагається. Це стосується осіб з:
Таким чином, реформа мобілізації та медико-соціальної експертизи спрямована на підвищення прозорості, ефективності та доступності процесів для осіб зі статусом інвалідності.
Водіїв в Україні очікують нові суворі санкції за порушення правил шумового режиму. Вже найближчим часом…
У небі над Україною продовжують фіксувати загадкові пасажирські літаки. Без дивних інцидентів не обійшлося і в…
Міністерство охорони здоров'я України зіткнулося з серйозною проблемою - правоохоронці передали понад дві тисячі справ…
У 2025 році Державна податкова служба запланувала 4,7 тис. перевірок бізнесу. Найбільше податкова звертатиме увагу на компанії…
Взуття – це така ж база, як і одяг, тож без нього нам не обійтися.…
Державна податкова служба України пропрацювала три повні роки у найважчий за всю історію держави період. Таку заяву у Telegram зробив…