У процесі роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з допризовниками все частіше виникають питання щодо обов’язковості підписання формуляра згоди на військову службу. Батьки підлітків нерідко сприймають цей документ як згоду на мобілізацію, проте юристи спростовують такі побоювання.
Адвокатка Марина Бекало пояснює, що формуляр згоди на військову службу регулює лише дозвіл на проведення професійно-психологічного тестування. Цей документ не є обов’язковим і не має юридичної сили щодо мобілізації або військової служби.
Основні характеристики формуляра:
Інший документ, який викликає сумніви, — соціальний паспорт допризовника. Він містить чимало особистих даних: від місця проживання та стану здоров’я до релігійних переконань.
На думку адвокатки, цей паспорт також не регламентується жодним нормативно-правовим актом і має лише рекомендаційний характер.
Сало, або свинячий жир, є популярним продуктом у багатьох країнах, включаючи Україну. Однак, не всі…
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко анонсувала на 2025 рік введення «електронної ВЛК».…
Українські бригади укомплектовані в середньому на 40-60 відсотків. Таку заяву зробила народна депутатка Галина Янченко в етері Вечір.LIVE …
Після обрання Дональда Трампа президентом США найбільше непокоїть те, що він нав'яже Україні невигідну угоду з Росією,…
Нещодавно було ухвалено резолюцію Парламентської асамблеї НАТО щодо надання Україні ракет середньої дальності, до яких,…
Під час війни на українських дорогах діють блокпости, де силовики перевіряють транспортні засоби, щоб попередити…