Між військовозобов’язаними громадянами та представниками ТЦК часом трапляються спірні інциденти. Якщо чоловікові здається, що його права порушені, то він має кілька варіантів щодо подальшого їхнього захисту. Про це розповіла юристка Тетяна Козян в інтерв’ю “РБК-Україна“.
Військовозобов’язані українці мають повне право поскаржитися на роботу представників територіальних центрів комплектування, якщо їхні дії виходили за межі чинного законодавства.
Наприклад, чоловік може відмовитися від повістки, якщо її видали з порушенням процедури. Також відстояти свої права можна звернувшись до омбудсмена або до суду.
“У випадку порушення прав військовозобов’язаних, вони можуть звертатися до суду, прокуратури або омбудсмена. Вони мають право відмовитися від отримання повістки, виданої з порушенням процедури“, – пояснила Тетяна Козян.
Звертатися до суду необхідно й у тих випадках, коли людина вважає, що заклик порушує її права чи проходження ВЛК сталося з порушенням.
“Будь-які порушення або перевищення повноважень працівників ТЦК можуть бути оскаржені у правовому порядку“, – наголосила юристка.
На місці падіння уламків ракети "Орєшнік" були зафіксовані запчастини, які використовуються для виробництва міжконтинентальних балістичних ракетах "Булава"…
Заяви про те, що Росія готується застосувати одразу кілька сотень ракет для удару по Україні, можуть бути…
Іран повідомив ядерному спостерігачеві ООН, що планує встановити понад 6000 додаткових центрифуг для збагачення урану на…
Технології не йдуть на місці, і штучний інтелект тепер не тільки забавки з зображенням котів. Його…
Центробанки країн Східної Європи стали найбільшими покупцями золота на глобальному ринку на тлі геополітичних змін…
Майже через три роки після початку війни в Україні популярність президента Володимира Зеленського падає, і далеко не…