Мобілізація в Україні проводиться на основі чинного законодавства, яке гарантує рівність прав для всіх громадян. Але чи може працівник ТЦК уникнути вручення повістки своєму родичу або другу? Відповідь — однозначно ні, це порушення закону.
Що каже закон?
Конституція України, стаття 24, наголошує, що усі громадяни рівні перед законом. Це означає, що жодні привілеї, навіть для родичів працівників ТЦК, не допускаються. Як пояснила юристка Надія Шуляк, сприяння ухиленню від мобілізації є порушенням. Наприклад, якщо працівник ТЦК не вручає повістку своєму сину чи знайомому, це може кваліфікуватися за статтею 364 Кримінального кодексу як “зловживання владою або службовим становищем”.
Що робити, якщо ви стали свідком?
Якщо ви побачили, що працівник ТЦК використовує посаду для уникнення мобілізації своїх близьких, напишіть заяву до Національної поліції, ДБР чи НАБУ. Правоохоронці розслідують такі випадки, а остаточне рішення ухвалює суд.
З наступного 2025 року усі чоловіки віком від 18 до 25 років мають пройти базову…
За неповний 2024 кількість авіаінцидентів з пасажирськими літаками російських авіакомпаній перевищила показники попереднього року, досягнувши…
Петро Андрющенко з 29 листопада залишає посаду радника мера Маріуполя. Про це повідомив мер Вадим…
Після того, як очільник Кремля Путін пригрозив Україні новим ударом балістичною ракетою, яку він називає…
Оброблене червоне м'ясо, зокрема, ковбаси і сосиски, вважається одним з найшкідливіших м'ясних продуктів. ВООЗ давно…
Українські пенсіонери, які планують переїзд за кордон на постійне місце проживання, можуть отримати свої виплати…