Мобілізація в Україні проводиться на основі чинного законодавства, яке гарантує рівність прав для всіх громадян. Але чи може працівник ТЦК уникнути вручення повістки своєму родичу або другу? Відповідь — однозначно ні, це порушення закону.
Що каже закон?
Конституція України, стаття 24, наголошує, що усі громадяни рівні перед законом. Це означає, що жодні привілеї, навіть для родичів працівників ТЦК, не допускаються. Як пояснила юристка Надія Шуляк, сприяння ухиленню від мобілізації є порушенням. Наприклад, якщо працівник ТЦК не вручає повістку своєму сину чи знайомому, це може кваліфікуватися за статтею 364 Кримінального кодексу як “зловживання владою або службовим становищем”.
Що робити, якщо ви стали свідком?
Якщо ви побачили, що працівник ТЦК використовує посаду для уникнення мобілізації своїх близьких, напишіть заяву до Національної поліції, ДБР чи НАБУ. Правоохоронці розслідують такі випадки, а остаточне рішення ухвалює суд.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…